Церква всіх святих і священомученика Йосафата (Бурштин)

Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата в Бурштині греко-католицький храм у місті Бурштині Івано-Франківської області; осередок духовного життя.

Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата у Бурштині
Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата у Бурштині, вересень 2009 року
49°15′29″ пн. ш. 24°37′55″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Бурштин
Початок будівництва червень 1992 року
Кінець будівництва 2 грудня 2001 року (освячення)
Належність УГКЦ
Церква всіх святих і священомученика Йосафата (Бурштин) (Україна)
 Церква всіх святих і священомученика Йосафата у Вікісховищі

З історії храму

Будівництво фундаменту Бурштинської Церкви Всіх Святих і Священомученика Йосафата було започатковано в червні 1992 року. Подальші кризові явища в економіці держави на декілька років перервали спорудження храму.

Будівельні роботи відновилися вже у 199899 роках, — тоді будівельну бригаду у складі 21 працівника очолив майстер Петро Дмитрів. Вагому допомогу в будівництві церкви надала Бурштинська ТЕС, чиє керівництво виділило будівельні матеріали, власну бригаду з 10 будівельників тощо.

Освячення нового храму відбулося 2 грудня 2001 року. На відкриття церкви Всіх Святих і Священомученика Йосафата в Бурштин прибули владика Івано-Франківської єпархії УГКЦ єпископ-ординарій Софрон Мудрий та 14 місцевих священиків, також був присутнім на відкритті і священик Бурштинської православної церкви УПЦ КП «Преображення Господнього» о. Ігор Тичинський. Святкову літургію супроводжували своїм співом чоловіча хорова капела «Дзвін» (керівник В. Боднар) і церковний хор (керівник В. Шпак). Парохові міста Бурштина о. Богдану Демківу було надано звання митрата.

Настоятелями у новій церкві стали о. митрат Богдан Демків і о. Дмитро Шмігель. У травні 2002 року головою церковного комітету став Цимбалістий Богдан Михайлович.

У 2003 році розпочалось будівництво храмової дзвіниці.

Опис

Бурштинська Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата — п'ятикупольна, має складне планування. Храм розрахований на 1 800 осіб, сягає 48 метрів заввишки, розміри — 25×25 м.

Надзвичайно пишним є архітектурний декор культової споруди — її прикрашають численні пілястри, козирки, аркади тощо.

Існують плани функціонального використання великих підвальних приміщень (під навчальні класи, бібліотеку, архів тощо).

Джерело-посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.