Церква святої Параскеви Сербської (Мілієве)

Церква святої Параскеви Сербської — чинна дерев'яна церква, пам'ятка архітектури місцевого значення, у селі Мілієве Вижницького району Буковини. Парафія належить до Чернівецької єпархії Православної церкви України. Престольне свято 2 липня.

Церква святої Параскеви Сербської
Церква Святої Параскеви у с. Мілієве, 2013 рік
Церква Святої Параскеви у с. Мілієве, 2013 рік
48°19′38″ пн. ш. 25°17′24″ сх. д.
Країна Україна
Місто с.Мілієве
Вижницький район
Чернівецька область
Конфесія Православна церква України
Єпископство Чернівецька єпархія
Тип будівлі Церква
Стиль дерев'яна архітектура
Будівництво 18551860 роки
Основні дати:
7 вересня 2014 — перехід під юрисдикцію УПЦ (КП)
Настоятель протоієрей Микола Зозуля[1]
Статус  Пам'ятка архітектури місцевого значення

Церква святої Параскеви Сербської
Церква святої Параскеви Сербської (Україна)
Церква святої Параскеви Сербської
Церква святої Параскеви Сербської (Чернівецька область)

Розташування

Церква святої Параскеви Сербської розташована у центрі села Мілієве, біля стадіону.

Історія

Церкву почали зводити в 1855 році на місці старої, про яку згадують в другій половині XVIII ст. Роботи проводили спільним коштом місцевої громади і мілієвської багатої родини пана Флондора Алботи. Будівництво церкви завершилось у 1860 році.

Зовнішні стіни церкви первинно були покриті ґонтом, на який у 1988-1989 роках було набито бляху, а у 2010-х роках — пластикову вагонку.

Перехід з УПЦ МП до УПЦ КП

Церква святої Параскеви Сербської у 2009 році

У зв'язку з Революцією гідності та військовою агресією Росії у селі Мілієво на зборах 90% парафіян висловилось за перехід під юрисдикцію УПЦ (КП). Утім, прихильники московського патріархату поставили під сумнів чесність голосування, та вимагали проведення повторного. 7 вересня 2014 року відбулись ще одні збори, на які прийшли понад чотириста парафіян села. За перехід до УПЦ (КП) проголосувало 388 парафіян — 90% церковної громади, яка була присутня на зборах. Цього ж дня відбулось богослужіння, яке провели священники УПЦ (КП). Богослужіння завершилось молебнем «За Україну»[2][3].

Архітектура

Церква дерев'яна, тризрубна, триверха. Нава ширша за бабинець та вівтар. Поставлена на фундамент з каменю.

Після останнього ремонту церква та дзвіниця втратила свій первинний вид. Так під опасанням зовнішні стіни оббиті фальш-брусом, над опасанням четвериків та восьмериків — пластиковою вагонкою. У церкві встановлені пластикові вікна. Дахи і верхи церкви покриті новою бляхою.

З південно-східного боку від церкви розташована дерев'яна двоярусна дзвіниця, яка також оббита пластиковою вагонкою та фальш-брусом[4].

Джерела

  • Слободян В. Каталог існуючих дерев'яних церков України і українських етнічних земель. Вісник інститу Укрзахідпроектреставрація, 1996 р., т. 4, с. 122
  • Драган М. Українські деревляні церкви. Львів: 1937 р, т. 2, с. 38.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.