Цзянланшань

Цзянланшань (кит. 江郎山, піньінь: Jiāngláng Shān) — гора в китайській провінції Чжецзян. Є частиною рельєфу Данься, що входить до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Назва перекладається як «Гора трьох Цзян».

Цзянланшань
Цзянланшань

28°31′47″ пн. ш. 118°33′55″ сх. д.
Країна  КНР
Розташування Китай
Система Данься
Тип гора
Висота 816.8 м
Площа 610 га і 571 га
Ідентифікатори і посилання
Цзянланшань
Цзянланшань (Китайська Народна Республіка)
 Цзянланшань у Вікісховищі

Опис

Загальна площа становить 610 га (буферна зона — 571 га). Розташована в околицях Цзяншань в окрузі Цюйчжоу, на відстані 25 км від міста Шімень провінції Чжецзян. За легендою на гори намагалися зійти три брата Цзян, які врешті-решт перетворилися на три валуни (або на три піки). Звідси походить назва гори. Основу становлять три піки: Лан Фен, Я Фен, Лін Фен.

Окрім цього принадами гори є чудові печери зі сталагмітами та сталактитами, Жіноче озеро (колишнє назва озера Дракона), озеро Сяолі, гірська річка Яочі, піки Хайлуо і Бітоу, водоспад Сяньцзуцзянь, що сполучається з Жіночим озером, різні ущелини. Значну частину займають ліси.

Історія

З часів династії Тан Цзянланшань притягувала до себе поетів, мандрівників та буддійських ченців, зокрема Бо Цзюй-і, Лу Ю, Чжу Сі. Доволі детальний опис її дав відомий китайський дослідник часів епохи Мін Сюй Сяке. Його ім'я новить павільйон в околицях гори.

В наслідок переміщення народностей біля цієї гори люди розмовляють на 9 діалектах китайськоїмови. Також тут присутні різні архітектурні стилі будов, що також є впливом політичних процесів: можна зустріти стиль Чжецзян, Цзянсі, Юньнань, Гуйчжоу, Фуцзянь, часів Мін, Цін, радянський, європейський.

У 2005 році Державна рада КНР надала Цзянланшань категорію АААА за Рейтингом туристичних визначних пам'яток. З цього моменту увага держави та інвесторів до розбудови туристичної і курортної інфраструктури місцини збільшилася. У 2010 році гора увійшла до числа Всесвітньої спадщини в Китаї. У вересні 2013 року тут пройшов Міжнародний фестиваль туризму.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.