Цирцея подає келих Одіссею (картина)

«Цирцея подає келих Одіссею» [1] (англ. Circe Offering the Cup to Ulysses - картина британського художника Джона Вільяма Вотергауса, написана в 1891 році. Полотно стало продовженням серії картин Вотергауса, які зображують жінок, наділених владою, що відображало зміни з часів вікторіанської Британії на порозі XX століття [2].

Цирцея подає келих Одіссею
Circe Offering the Cup to Ulysses
Творець: Джон Вільям Вотергаус
Час створення: 1891
Висота: 175
Ширина: 92
Матеріал: полотно
Техніка: олія
Жанр: міфологічний живопис
Зберігається: Олдем, Велика Британія
Музей: Галерея Олдема

Сюжет і опис

Картина є першим зображенням міфічної чарівниці Цирцеї, за яким були «Цирцея» (1892) і «Чарівниця» (бл. 1911). Знаходиться полотно в галереї Олдем у Великій Британії. На картині зображена сцена з поеми Гомера «Одіссея, де чарівниця Кірка пропонує Одіссею чашу з зіллям, за допомогою якого вона намагається підпорядкувати його своїм чарам, оскільки у неї вже є його команда. Одіссея можна побачити в дзеркалі, зображеному за троном Цирцеї. Одного з супутників Одіссея, перетвореного на свиню, можна побачити поруч з ногами Цирцеї [2].

Аналіз

Вотергаус показує, що Цирцея контролює ситуацію. Її сидіння піднесено на сходинку, а сама богиня написана з піднятим підборіддям, так що ми повинні дивитися їй в очі, коли вона дивиться вниз. Таким чином, художник маніпулює позою Цирцеї, щоб поставити її у стан переваги. Крім того, фон за Цирцеєю вказує на силу, оскільки обрамляють її дзеркало і підлокітники її крісла, які створюють ефект трону [3] .

Див. також

Примітки

  1. Цирцея подає бокал Одіссею. Джон Вільям Вотергаус (1849-1917). gallerix.ru (рос.). Процитовано 21 вересня 2020.
  2. Circe Offering the Cup to Ulysses. John William Waterhouse - Artist Biography with Extensive Gallery of Artwork (англ.). Процитовано 21 вересня 2020.
  3. An Alluring Witch: Circe Offering the Cup to Ulysses. Alison Fanous '07, English and History of Art 151, Brown University, 2006. victorianweb.org (англ.). Процитовано 21 вересня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.