Одіссей і сирени (картина Вотергауса)

«Одіссей і сирени»[1] (англ. Ulysses and the Sirens — картина британського художника прерафаелітів Джона Вільяма Вотергауса, написана в 1891 році. Знаходиться у Національній галереї Вікторії в Мельбурні (Австралія)[2] .

Одіссей і сирени
Ulysses and the Sirens
Творець: Джон Вільям Вотергаус
Час створення: 1891
Висота: 100,6 см
Ширина: 202,0 см
Матеріал: полотно
Техніка: олія
Жанр: міфологічний живопис
Зберігається: Мельбурн, Австралія
Музей: Національна галерея Вікторії
 Одіссей і сирени у Вікісховищі

Сюжет і опис

Давньогрецька ваза 5 століття до н. е. з Британського музею з ілюстрацією Одіссея і сирен

На картині зображена сцена з давньогрецького епосу «Одіссея» Гомера, в якій демонічні істоти сирени намагаються своєю чарівною піснею заманити головного героя Одіссея і його команду. За поемою Гомера, команда Одіссея закрила вуха, щоб не чути співу сирен. Проте Одіссей бажав почути їх спів і наказав прив'язати його до щогли. Хитромудрий Одіссей міг мати задоволення слухати дивний спів, не ризикуючи собою[3] . Напівптахи можуть літати, можуть навіть перелетіти на корабель і співати там. Але вони не можуть ні розв'язати Одіссея, ні розкрити вуха гребців, ні перешкодити монотонного руху корабля. Попереду — вузький прохід між двома величезними скелями, за яким — спокійне море, сирени далі не полетять. Одіссей не просто прив'язаний до щогли, він слухає і намагається звільнитися. Веслярі — не просто гребуть, вони бачать сирен і не знають, чого від них можна очікувати. На пізнішій картині (бл. 1900) Вотергаус використовував більш традиційний образ сирени. Картина була вперше виставлена в 1891 році в Королівській академії в Лондоні і отримала визнання критиків за творче і романтичне висвітлення теми. У червні того ж року сер Губерт фон Геркомер купив цю роботу для Національної галереї Вікторії.

Історія

Картина була вперше виставлена в 1891 році в Королівській академії в Лондоні і отримала визнання критиків за творче і романтичне висвітлення теми[4]. У червні того ж року сер Губерт фон Геркомер купив цю роботу для Національної галереї Вікторії[2].

Див. також

Примітки

  1. Одиссей и Сирены. Джон Вільям Уотерхаус (1849-1917). gallerix.ru (рос.). Процитовано 22 вересня 2020.
  2. Ulysses and the Sirens. NGV. Процитовано 30 серпня 2020.
  3. Homer. The Odyssey, Book XII. The Internet Classics Archive. Процитовано 30 серпня 2020.
  4. Bonollo, Michelle (4 червня 2014). J. W. Waterhouse’s Ulysses and the Sirens: breaking tradition and revealing fears. NGV. Процитовано 30 серпня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.