Чарльз Бартон Барбер

Чарльз Бартон Барбер (англ. Charles Burton Barber; 1845, Грейт-Ярмут, графство Норфолк — 1894, Лондон) — британський художник-анімаліст XIX століття.

Чарльз Бартон Барбер
Charles Burton Barber
Фотопортрет художника
При народженні Charles Burton Barber
Народження 1845(1845)
Грейт-Ярмутd, Норфолк, Англія, Сполучене Королівство
Смерть 1894(1894)
  Лондон, Сполучене Королівство
Національність англієць
Країна  Велика Британія
Жанр анімалістичний жанр, портрет з тваринами
Навчання Лондонська Королівська академія
Діяльність художник, ілюстратор
Напрямок сентименталізм, реалізм
Роки творчості 1866–1893

 Чарльз Бартон Барбер у Вікісховищі

Життєпис

Чарльз Бартон народився у Грейт-Ярмуті, графство Норфолк, був старшим сином Чарльза та Елізабет Барберів і мав двох братів — Френка і Артура. 1861 року родина мешкала в графстві Беркшир. Відомо, що батько працював декоратором.

Маючи художні здібності Чарльз Бартон вступив у Королівську (Державну) художню академію у місті Лондон, де провчився три роки. 1864 року за один з малюнків він отримав срібну медаль.

8 квітня 1875 року у Лондоні молодий художник узяв шлюб із пані Маргарет Вільямс, донькою померлого на той час архітектора Вільямса. В їх родині було дві доньки.

Художник виборов визнання за життя у прискіпливих англійців. Головними темами своєї творчості він обрав анімалістичний жанр та побутові картини з тваринами. Мав помітні успіхи у художньому відтворенні престижних на смаки англійців тварин, серед котрих коні і собаки, іноді птахи. Тварин, особливо собак, художник наділяв людськими емоціями. Це підкреслювали і назви його картин — «Дай погратися», «Особистий адвокат» тощо.

Солодкавими і сентиментальними були зображення дітей на полотнах Барбера. Ці діти милі, виховані, із багатих родин і у багатих інтер'єрах. Їх наче не зачіпали ні туберкульоз, ні бідність, або ж невпевненість у майбутньому чи важка праця, як у тисяч англійських дітлахів доби промислової революції. Це безпроблемні діти зі здоров'ям, з добропорядним на буржуазні смаки вихованням. Це відзначали навіть англійці. На критику художник відповідав, що присвятив власну творчість зображенню тварин та дітей.

Замовниками Чарльза Барбера були заможні англійські родини. На початку 1890-х років на його творчість звернула увагу королева Вікторія. Компліментарне мистецтво художника надало йому право на зображення дітей із королівської родини разом із їх тваринами.

Помер художник у віці 49 років у Лондоні.

Вибрані твори

«Собачий захист», 1893
  • «Шлях до школи»
  • «Красуня і потвора» («Павич і свиня-мати з поросятами»)
  • «Свій адвокат» або «Собачий захист», «1893»
  • «Збори яблук»
  • «Дід з трьома онуками»
  • «Нова зелена сукня»
  • «Чаювання з трьома цуценятами»
  • «Коваль створює новий хулахуп»
  • «Прогулянка верхи»
  • «Годівля білого цуценяти»
  • «Маленька дівчинка та її пес шелті»

Галерея вибраних творів

«Красуня і потвора» (Павич та свиня-мати з поросятами)

Див. також

Джерела

  • Furniss, Harry. The Works of Charles Burton Barber (London: Cassell, 1896)

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Чарльз Бартон Барбер

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.