Ча-ча-ча

Ча-ча-ча (cha-cha-chá) — парний бальний танець кубинського походження, який входить у програму латиноамериканських танців. Розмір танцю 4/4  слухатифайл. Ча-ча-ча танцюють під однойменну музику, запропоновану в 1953 році кубинським композитором і скрипалем Енріке Хорріном. Ритм ча-ча-ча виник як розвиток кубинського музичного стилю дансон і відрізняється синкопуванням четвертої долі такту. Назва музики й танцю пояснюється звуконаслідуванням - фразу ча-ча-ча в кубинському оркестрі грає гуїро, її ж відтворює човгання ніг танцюристів.

Танець
Змагання з танцю Ча-ча-ча в Австрії
Ча-ча-ча
класифікація бальний, парний
музика ча-ча-ча
розмір 4/4
темп 30 тактів/хв.
походження Куба
епоха друга половина 20-го століття

Походження

Те, як ча-ча-ча танцюють сьогодні, результат роботи вчителя танців П'єра Зушер-Марголя, відомого під псевдонімом месьє П'єр. Він відвідав Кубу в 1952 з метою вивчення кубинських танців. Там месьє П'єр помітив, що четверта доля нового танцю розділена навпіл, і танцювати кубинці починають з другої долі, а не з першої. Він привіз цю ідею до Англії, і там створив те, що зараз називають бальним ча-ча-ча.

За своїм походженням від кубинських танців ча-ча-ча має спільні корені з румбою. Однак, шляхи румби та ча-ча-ча розійшлися — румба стала повільнішою і чуттєвішою, ча-ча-ча — швидшим та грайливішим.

Під час танцю пари повинні передати веселий, безтурботний і розв'язний характер, на відміну від ліричної румби. Якщо румба - спокушання і переживання, то ча-ча-ча - кокетство і флірт.

У англійській мові і в США первинна назва cha-cha-cha поступово скоротилася до cha-cha, що пов'язане із зміною характеру танцю.

Опис

Ритм ча-ча-ча[1]

Ча-ча-ча танцюють у темпі 120 ударів за хвилину (30 тактів на хвилину). Положення корпуса таке саме, як і в самбі – вага тіла переноситься на пальці ніг. Перший крок сильніший, виразний, що підкреслюється більшою тривалістю виконання порівняно з іншими чотирма кроками. Композиції в цьому танці так само різноманітні, як і грайливі: одна з них називається "полювання" і полягає в тому, що один з партнерів повертається до другого спиною – такий собі жарт у дусі народного танцю. Словом, на відміну від ліричної, "дорослої" румби, танець ча-ча-ча радше схожий на ексцентричного підлітка, неслухняного й вередливого.

Основний крок

Також називають "Базове шасе" (англ. "Side Basic" чи "Chasse Basic", "Close Basic")

Крок Позиція раз два ча ча ча
Вперед Перша позиція. Вага на правій нозі. Ліва нога дещо зігнута в коліні. Крок вперед лівою на всю підошву. Права нога піднімається на подушку ступні і дещо згинається в коліні.[2] Вага тіла повертається на випрямлену праву ногу, яка стає на підошву, ліва, дещо зігнута в коліні, на подушку. Крок лівою ліворуч. Права нога приставляється до лівої. Невеличкий крок лівою ліворуч. Вага на ліву ногу. Права дещо зігнута в коліні. Це вихідна позиція для кроку назад.
Назад Перша позиція. Вага на лівій нозі, права дещо зігнута в коліні. Крок правою назад на всю підошву. Ліва нога підіймається на подушку ступні і дещо згинається в коліні. Вага тіла повертається на випрямлену ліву ногу, яка стає на підошву, права, дещо зігнута в коліні, на подушку. Крок правою праворуч. Ліва нога приставляється до правої. Невеличкий крок правою праворуч. Початкова позиція для кроку вперед.

Коли на рахунок «раз-два», вага тіла спочатку частково переноситься на випрямлену ногу, а потім повертається на іншу, танцюрист виконує характерне для кубинських танців похитування стегнами, почергово згинаючи спочатку одне, а потім інше коліно.

На рахунок «ча-ча-ча» виконується шасе - крок ненавантаженою ногою, приставляння другої ноги і знову невеличкий крок з переносом ваги тіла. В основному кроці шасе виконується вбік, інші типи шасе дозволяють танцюристам переміщатися і виконувати складніші фігури. Стилі ча-ча-ча можуть відрізнятись позицією шасе в ритмічній структурі. Оригінальний кубинський та бальний варіант рахунку в ча-ча-ча є "два, три, чачача" або "чотири-і-раз, два, три". Танець не починається на першому ударі такту, хоча він може початись з перенесення ваги на праву ногу лідера.

Щоправда, багато соціальних танцюристів рахують "раз, два, ча-ча-ча" і їм складно підлаштуватись під "правильну" фазу танцю.[3]

Музика

Ча-ча-ча можна танцювати під автентичну кубинську музику, чи під латиноамериканський поп чи рок. Музика для міжнародного бального ча-ча-ча є енергійною і з постійним ритмом. Кубинське ча-ча-ча більш чуттєве і може включати складні поліритми.

Танцюристи

Танець ча-ча-ча належить до 5 основних танців латино-американської програми. Виконується усіма категоріями танцюристів: класу А, В, С, D, E.

Серед світових чемпіонів, відомих своєю технікою виконання танцю ча-ча-ча, є [4]:

  • Bryan Watson & Carmen Vincelj
  • Michael Malitowski and Joanna Leunis[5]
  • Paul Killick & Hanna Karttunen[6]
  • Jukka Haapalainen & Sirpa Suutari[7]
  • Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko[8]

Посилання

  1. Blatter, Alfred 2007. Revisiting music theory: a guide to the practice p28. ISBN 0-415-97440-2.
  2. Basic Cha Cha Dance Steps
  3. Ритм "раз, два, ча-ча-ча" був популяризований в пісні "Tea For Two Cha Cha" (1958) оркестру Томмі Дорсі, і вважається правильним при танцях для таких аранжувань.
  4. World Latin Dance Champions
  5. Michael Malitowski & Joanne Leunis - Cha Cha. YouTube. afrobot2007. 6 листопада 2008. Процитовано 9 червня 2021.
  6. Paul Killick & Hanna Karttunen - Cha Cha (WSSDF2003). YouTube. afrobot2007. 7 травня 2009. Процитовано 9 червня 2021.
  7. Jukka Haapalainen & Sirpa Suutari - Cha Cha (WSSDF2003). YouTube. afrobot2007. 7 травня 2009. Процитовано 9 червня 2021.
  8. 2008 "Hello Baby" Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko. YouTube. Ken. 6 листопада 2008. Процитовано 9 червня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.