Челсі Меннінг

Че́лсі Елі́забет Ме́ннінг (нар. 17 грудня 1987 як Бре́длі Едвард Ме́ннінг) рядовий армії США, арештований і звинувачений у витоці інформації з дипломатичних листувань США[1], які потрапили до WikiLeaks. У 2013 році Бредлі Меннінг вирішив змінити стать з чоловічої на жіночу та взяв ім'я Челсі, а в лютому 2015 року отримав дозвіл на проходження гормональної терапії.[2]

Челсі Елізабет Меннінг
Chelsea Elisabeth Manning
Ім'я при народженні Бредлі Едвард Меннінг
Народження 17 грудня 1987(1987-12-17) (34 роки)
 США:
Оклахома:
Кресент
Країна  США
Приналежність Армія США
Освіта Tasker-Milward V.C. Schoold і Montgomery Colleged
Роки служби 20072013
Партія Демократична партія США
Звання Рядовий першого класу
Війни / битви Війна в Іраку
Автограф
Нагороди
 Челсі Меннінг у Вікісховищі

Життєпис

Син професійного військового Браєна Меннінга та Сьюзен, котра народилася у Гейверфордвест, а згодом емігрувала з Уельсу в США. Бредлі Меннінг народився в містечку Кресент, Оклахома[3]. Потім жив у британському Уельсі, куди у 2001 році переїхав із матір'ю після розлучення батьків і де мав репутацію комп'ютерного зануди. Після закінчення школи в Гейверфордвест Бредлі знову повернувся до батька в США у 2007 році.

Бредлі Меннінг під час служби в армії США

Пішов служити в армію США. Спочатку служив у розвідці, потім військовим аналітиком за контрактом, підписаним на 4 роки.

Меннінг був заарештований у травні 2010 року в Іраку, де проходив службу[4]. Він зізнався, що передав сайту Wikileaks для публікації відео ударів з повітря, в результаті яких були вбиті мирні громадяни, сотні тисяч доповідей про інциденти на фронтах війни в Афганістані та Іраку, досьє на ув'язнених в'язниці Гуантанамо і близько 250 тисяч дипломатичних депеш держдепартаменту США. Секретні документи виносив на звичайному CD з позначкою Lady Gaga[5].

На підтримку Меннінга виступили багато активістів, що виступають за свободу слова і поширення інформації як у США, так і в решті світу, та правозахисних організацій, зокрема «Міжнародна амністія». В підтримку колишнього військовослужбовця створено сайт bradleymanning.org.

Бредлі Меннінг на суді заявляв, що не збирався шкодити своїй країні або її військовим, а хотів привернути увагу світу до того, що керівництво США зневажливо ставиться до мирних жителів в районах бойових дій по всьому світу.

Бредлі Меннінг був визнаний винним у розголошенні засекреченої державної інформації, і 21 серпня 2013 засуджений до 35 років в'язниці[6]. Крім того, його позбавили звання і звільнили зі збройних сил. Військова прокуратура США наполягала на ув'язненні терміном в 60 років та штрафі розміром у 100 тисяч доларів. Як заявляють експерти, засуджений зможе вийти на волю через вісім або вісім з половиною років з урахуванням права на умовно-дострокове звільнення[7].

18 січня 2017 року президент США Барак Обама скоротив термін ув'язнення Челсі Меннінг до травня 2017 (замість первинного терміну до 2045).[8]

Меннінг вийшла на свободу 17 травня 2017 року.[9]

Зміна статі

Бредлі Меннінг, під час розслідування, заявив, що страждає від «розладу гендерної ідентичності» (під час якого людина страждає від несприйняття своєї соціальної статі). Перебуваючи за ґратами, він заявив, що хоче жити як жінка і мати жіноче ім'я. У серпні 2013 року Меннінг оголосив про зміну статі з чоловічої на жіночу та змінив ім'я з Бредлі на Челсі.

У лютому 2015 року американська влада дозволила Меннінг пройти курс гормональної терапії для зміни статі. Це рішення мотивували тим, що існує високий ризик самогубства ув'язненої в зв'язку з розладом гендерної ідентичності. Такий дозвіл було надано вперше в історії США.[2]

У березні 2015 року Військовий апеляційний суд у Вашингтоні визнав Меннінг жінкою та затвердив зміну імені на Челсі Меннінг.

Див. також

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.