Чемпіонат СРСР з футболу серед жінок

Вища ліга СРСР з футболу серед жінок — вища футбольна ліга серед жінок у СРСР. Відбулося два розіграші в 1990-1991 роках.

Вища ліга СРСР з футболу серед
жінок
Засновано 1990
Скасовано 1991
Регіон СРСР
Конфедерація УЄФА
Кількість команд 24
Рівень в ієрархії 1
Пониження в класі Перший дивізіон СРСР

Історія

З 1972 року діяла заборона Спорткомітету на виступи жінок у футболі, оскільки, на думку чиновників, він був шкідливий для жіночого організму. Знову інтерес до жіночого футболу почав з'являтися в часи Перебудови[1]. У 1989 році створена Асоціація жіночого футболу СРСР, яка в цьому ж році провела чемпіонат СРСР серед профспілкових команд, який став фактично першим, неофіційним чемпіонатом СРСР з футболу серед жіночих команд. Уже наступного року відбувся перший офіційний чемпіонат СРСР серед жінок.

Турнір складався з двох зон, розділених на 12 команд. Команди, які зайняли перше і друге місця, виходили в плей-оф, де чотири найкращі колективи грали в півфінальному матчі, після якого був розіграний фінал і матч за третє місце. Команди, які зайняли три останні місця в своїх зональних групах, вилітали в перший дивізіон. Протягом двох сезонів у чемпіонаті СРСР виступали команди з РРФСР, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Вірменії, Казахстану та Латвії[2][3].

Першим переможцем турніру стали футболістки клубу «Нива», які представляли селище Баришівка, Київської області. У 1991 році перемогу святкувала команда «Текстильник» з підмосковного міста Раменське.

Футболістка Ірина Ванат залишилася єдиною гравчинею, яка ставала чемпіоном у складі «Ниви» й «Текстильника»[4].

Призери

Сезон Чемпіон Друге місце Третє місце
1990 «Нива» (Баришівка) «Серп і Молот» (Москва) «Текстильник» (Раменське)
1991 «Текстильник» (Раменське) «Надія» (Могильов) СКІФ (Малаховка)

Тренери-переможці

  • 1990 — Микола Бондаренко («Нива»)[5]
  • 1991 — Лев Вартанов («Текстильник»)[5]

Література

  • М.Н.Кацман, С.О.Фадеев. Краткая энциклопедия женского футбола. — Калуга : «Калуга вечерняя», 1996. — 145 с. — 1000 прим.
  • В.И.Черкашин. От «Сибирячки» до «Енисея». Красноярск : ООО «ИПЦ «КаСС», 2012. — 280 с. — 1000 прим.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.