Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм

Черні́гівський обласни́й філармоні́йний центр фестива́лів та конце́ртних програ́м обласна філармонія в Чернігові; значний культурний осередок міста й регіону.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм

Мета діяльності

Метою діяльності центру є:

  • відродження української національної культури,
  • популяризація українського та світового музичного мистецтва,
  • пропагування найкращих творів симфонічного, хорового, інструментального, вокального, народного, духового та інших музичних жанрів,
  • морально-естетичне виховання підростаючого покоління та молоді на національних та загальнолюдських цінностях засобами музичного мистецтва,
  • проведення культурно-просвітницької роботи серед населення,
  • організація фестивалів, конкурсів та інших заходів, що сприяють покращенню духовного добробуту глядача.

Мистецькі колективи і виконавці

Станом на червень 2016 в філармонійному центрі працюють:

Серед 20 концертних виконавців центру народна артистка України Лариса Роговець та заслужені артисти України, Володимир Гришин, Сергій Сулімовський, Геннадій Дем'янчук.

Більш ніж 20 років плідно працював концертний виконавець, інструменталіст, композитор Микола Збарадський, пісні якого ввійшли до репертуару народної артистки України Раїси Кириченко, народного артиста України Василя Зінкевича та інших.

В філармоніїї працював народний артист України Віктор Субачев.

Історія

Будівля філармонії до перебудови

Чернігівська обласна філармонія була створена в 1944 році наказом № 1 від 22 травня 1944 року відповідно до наказу обласного відділу у справах мистецтва. Штатний творчий склад в кількості 12 чоловік був поділений на дві концертні бригади. Перша складалася з 5 чоловік, друга — з 7-ми. Робота виконувалась штатним персоналом артистів творчого складу, а також силами нештатних виконавців за трудовою угодою та артистів-сумісників.

З початку свого існування філармонія розміщувалась на території колишнього Єлецького монастиря.

Стаціонарне приміщення з залом на 612 місць філармонія отримала в 1964 році — це колишній будинок Миколаївського єпархіального братства. Останній було споруджено 1911—1912 року на розі вул. Шосейної (тепер проспект Миру) і Миколаївської (тепер Святомиколаївська). В загальний об'єм увійшла зведена 1870 року каплиця на честь Олександра Невського.

У кінці 1919 — на початку 1920 років в будинку розміщувалися губполітвідділ та військово-політичні курси для командирів Червоної Армії, потім клуб працівників освіти. З 1932 року і аж до початку Німецько-радянської війни Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Спалений у серпні 1941 року під час німецько-фашистських бомбардувань. Відновлений у післявоєнні роки з надбудовою 3-го поверху над колишньою каплицею. 1985 року відновлено намети над входами. Зразок архітектури неоруського стилю, поширеного на зламі XIX та XX століть.

На початку 1964 року у творчому складі філармонії працювали такі колективи:

1. Лекторська бригада; 2. Естрадна бригада; 3. Бригада бандуристів; 4. Артисти — ляльководи.

  • У 1965 році був створений ансамбль циган.
  • У 1968 році була організована камерна бригада.
  • У 1973 році в філармонії створена дитяча група «Веселий час».

Протягом всього часу існування філармонії структура творчого складу постійно змінювалась, але незмінними залишалися такі напрямки роботи:

  • класична музика;
  • фольклор;
  • естрадний жанр;
  • лекторійна робота;
  • програми для дітей.

У 2000 році обласна філармонія була реорганізована в обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм створений на підставі рішення Чернігівської обласної ради (тринадцятої сесії 23-го скликання) від 26 жовтня 2000 року, розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 15 листопада 2000 року № 691 та наказу управління культури Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 листопада 2000 року № 82-к шляхом реорганізації (злиття):

  • державного комунального підприємства «Чернігівська обласна філармонія»,
  • державного комунального концертного підприємства «Камерний хор ім. Д.Бортнянського»,
  • державного комунального концертного підприємства «Духовий оркестр»,
  • комунального підприємства — ансамблю народної музики «Гармоніка».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.