Чилійці

Чилійці (ісп. Chilenos) — люди, що ідентифікують себе з країною Чилі. Цей зв'язок може бути правовим, історичним або культурним, і є спільно джерелом їх чилійської ідентичності. Чилі — це багатомовне та багатокультурне суспільство, де проживають люди різних етнічних груп і релігій. Тому багато чилійців не ототожнюють свою національність з етнічною приналежністю, але з громадянством і вірністю Чилі. Переважна більшість чилійців є продуктом різного ступеня домішки між європейськими етнічними групами (переважно іспанцями) з американськими народами, що жили на сучасній територій Чилі.

Чилійські студенти в Талькауано

Незважаючи на те, що історична метизація європейців і американських індіанців є очевидним у всіх соціальних верствах чилійського населення, існує сильна кореляція між співвідношенням європейських і американських генетичних компонентів чилійців і їх соціально-економічною ситуацією[1] Існує помітний континуум[2] між нижніми соціальними класами високої складової американського походження та вищих класів переважно європейського походження. Корінне успадкування, як культурне, так і генетичне, є найбільш вираженим у сільській місцевості та в аспектах культури, таких як чилійська кухня і чилійська іспанська. Хоча іммігранти після незалежності не становили більше 2 % населення, зараз є сотні тисяч чилійців з німецьким, англійським, французьким, хорватським, італійським або палестинським походженням, хоча вони також були переважно з іншими групами всередині країни.

Хоча більшість чилійців проживають в Чилі, значні громади були створені в багатьох країнах, особливо в Аргентині, Сполучених Штатах, Австралії, Канаді та країнах Європейського Союзу. Незважаючи на невелику кількість, чилійський народ також становить значну частину постійного населення Антарктиди та Фолклендських островів.

Примітки

  1. Vanegas, J., Villalón, M., Valenzuela, C. Consideraciones acerca del uso de la variable etnia/raza en investigación epidemiológica para la Salud Pública: A propósito de investigaciones en inequidades Revista Médica de Chile 2008; 136: 637—644.
  2. Valenzuela, C. El Gradiente Sociogenético Chileno y sus Implicaciones Etico-Sociales Архівовано 18 серпня 2013 у Wayback Machine., Facultad de Medicina, Universidad de Chile
    Quote: Al analizar la composición étnica por estratos sociales nos hemos encontrado con un gradiente sociogenético importante que condiciona la estructura de la morbimortalidad según estrato socioeconómico y la evolución sociocultural de Chile
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.