Чиф-петті офіцер
Чиф-пе́тті о́фіцер (англ. Chief Petty Officer) (CPO) — військове звання петті-офіцерів зі складу військово-морських сил США Збройних сил країни та Королівських військово-морських флотах Великої Британії й Канади.
Чиф-петті офіцер у ЗС США
У Військово-морських силах та Береговій охороні США це звання відноситься до сьомого ступеня військової ієрархії (E-7), нижче за військове звання старший чиф-петті офіцер та вище за військове звання петті-офіцер I класу.
Вперше звання чиф-петті офіцера засноване 1 квітня 1893 року[1] на флоті й 18 травня 1920 року Конгрес США авторизував заснування такого рангу у Береговій охороні країни[2].
Знаки розрізнення
Знаком розрізнення для чиф-петті-офіцера є нарукавна нашивка з орлом, який розміщений вище емблеми фахівця флоту та трьох стрічок-шевронів, кути верхнього шеврону з'єднуються стрічкою-дужкою. На білих мундирах, орел, емблеми фахівця і шеврони темно-синього кольору. На темно-синій (чорній) формі, орел і емблеми фахівця білі, і шеврони червоного кольору. Якщо чиф-петті-офіцер прослужив у військово-морському флоті 12 років й більше й має відмінну поведінку, то на нарукавній нашивці він носить золоті шеврони та стрічку. Берегова охорона не використовує золоті шеврони.
На робочій формі одягу, а також на камуфльованій формі ВМС, відсутні емблеми фахівця та знаки розрізнення приглушених тонів без кольорових відтинків.
Див. також
Примітки
- Master Chief Petty Officer of the Navy (SW/FMF) Joe R. Campa Jr. (30 березня 2007). MCPON Reflects on 114 Years of Deckplate Leadership. Архів оригіналу за 1 травня 2007. Процитовано 10 травня 2008. «...commemorating the establishment of the rate of Chief Petty Officer (CPO) in 1893.»
- The Coast Guardsman's Manual, ninth ed.,George E. Krietemeyer, Naval Institute Press,2000, ISBN 1-55750-468-7
Посилання
- Таблицы воинских званий
- Звания воинские
- International Encyclopedia of Uniform Insignia around the World(англ.)
- Navy Enlisted Rank Insignia(англ.)
- Chief Petty Officer