Чумак Анатолій Андрійович

Чумак Анатолій Андрійович
Народився 2 жовтня 1946(1946-10-02) (75 років)
село Червоне, Кобеляцького району Полтавської області
Місце проживання  Україна, Київ
Країна  СРСР Україна
Національність українець
Діяльність винахідник
Alma mater Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця
Галузь клінічна імунологія, радіаційна медицина
Заклад Національний Науковий Центр Радіаційної Медицини НАМНУ
Посада Заступник генерального директора, директор Інституту клінічної радіології ДУ "Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України"
Звання професор
Ступінь доктор медичних наук
Науковий керівник К.Ф. Чернушенко
Членство член-кориспондент НАМН України
Батько Чумак Андрій Ларіонович (1915-1972)
Мати Чумак Настя Мефодіївна (1919-1991)
Нагороди |
Медаль «За трудову відзнаку»

Чумáк Анатолій Андрійович (нар. 1946)— український медик, доктор медичних наук, професор, заступник генерального директора з наукової роботи, директор Інституту клінічної радіології ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», заслужений діяч науки і техніки України (2006), лауреат державної премії України в галузі науки і техніки (2010).

Життєпис

Народився 2 жовтня 1946 року в селі Червоне Кобеляцького району Полтавської області. Спершу навчався в Чорбівській восьмирічній школі, згодом вступив до Кременчуцького медичного училища, яке у 1965 закінчив з відзнакою. У 1971 році закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту за спеціальністю «Лікувальна справа» із відзнакою, а в 1974 аспірантуру в Київському науково-дослідному інституті туберкульозу і грудної хірургії ім. Ф.Г. Яновського.

З 1965 по 1966 рік працював фельдшером на пункті невідкладної допомоги Печерської лікарні № 1 м. Києва.

У 1974 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю «Алергологія та імунологія», а в 1984 році отримав ступень доктора медичних наук.

З 1974 працював в Київському науково-дослідному інституті туберкульозу і грудної хірургії ім. Ф.Г. Яновського аспірантом, молодшим та старшим науковим співробітником відділу імунології, вченим секретарем інституту. З 1984 по 1987 — завідувач відділу перспективного планування і проблем управління медичною наукою в Київському науково-дослідному інституті загальної і комунальної гігієни ім. О.М. Марзеєва. З 1987 — в Національному Науковому Центрі Радіаційної Медицини НАМНУ: завідувач лабораторії, завідувач відділу координації, директор інституту. З 1984 по 1987 — заступник голови вченої медичної ради МОЗ України.

У 1994 році отримав звання професора за спеціальністю «Імунологія та алергологія». Паралельно з науковою роботою викладав в Університеті ім. Тараса Шевченка, Національному авіаційному університеті та Університеті «Україна». Володіє англійською та французькою мовами.

Одружений, має трьох дітей.

Наукова робота та винаходи

Автор понад 300 наукових праць з імунології, радіаційної медицини, а також співавтор монографії («Цитомегаловирус, радиация, иммунитет», Київ, 1996). Учасник понад 60 міжнародних та регіональних конференцій.

Запатентовано його винаходи — в складі авторських колективів:

  • «Застосування n-стеароїлетаноламіну як речовини з активною антигрипозною, антивірусною, антинейрамінідазною, інтерфероніндукуючою та антигемаглютинуючою дією та засіб для профілактики та лікування грипозної інфекції»,
  • «Застосування n-стероїлетаноламіну як радіомодифікуючого засобу»,
  • «Застосування n-стеароїлетаноламіну як речовини з активною антигрипозною дією»,
  • «Засіб з антинейрамінідазною та інтерфероніндукуючою дією для профілактики та лікування грипозної інфекції»,
  • «Спосіб визначення тривалості життя хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію»,
  • «Спосіб визначення ризику трансформації ріхтера у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію»,
  • «Спосіб визначення генетичної схильності до розвитку хронічної лімфоцитарної лейкемії в осіб, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання»,
  • «Спосіб визначення ризику розвитку вторинних пухлин у хворих на хронічну лімфоцитарну лейкемію, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання»,
  • «Спосіб диференційної діагностики демієлінізуючого та судинного ураження головного мозку»,
  • «Спосіб прогнозу розвитку аутоімунних ускладнень у хворих на в-клітинну хронічну лімфоцитарну лейкемію»,
  • «Реабілітаційний візок для інвалідів з порушеннями функції спинного мозку»,
  • «Спосіб визначення ризику розвитку цитомегаловірусної інфекції у хворих на в-клітинну хронічну лімфоцитарну лейкемію при лікуванні флударабіном та/або моноклональними антитілами» та інші.

Нагороди

Почесні відзнаки

  • Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області (2006)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.