Шалатін

Шалатейн (араб. وشلاتين, Шалатін, Shalatin, Bir Shalatin, Alshalateen, Shalateen, Shatatein) — невелике єгипетське прибережне місто, розташоване на півдні провінції Червоне море, райцентр. Знаходиться на неспірній території Єгипту, але кордон Халаїбського трикутника йде буквально вздовж останньої (південної) його вулиці.

Місто Шалатін
араб. وشلاتين
Панорама верблюдячого ринку Шалатіна
Панорама верблюдячого ринку Шалатіна
Основні дані
Країна  Єгипет
Губернаторство Червоне Море
Населення біля 11000 осіб
Часовий пояс UTC+2
Географічні координати 23°08′ пн. ш. 35°36′ сх. д.
Карта

Шалатін
Панорама верблюдячого ринку Шалатіна

Новітня історія

В 1990-ті рр. Шалатейн був де-факто прифронтовою територією, оскільки в Халаїбському трикутнику відбувалися сутички між двома арміями — Єгипту і Судану. У той час Шалатін і землі поруч з ним були закриті для іноземців. У 2000 році Судан вивів свої збройні сили з трикутника і силова фаза конфлікту була завершена. У 2005 році уряд Єгипту визнав можливим скасувати обмеження для іноземних туристів в Шалатін (із збереженням їх на сам трикутник), таким чином в даний час місто доступне для українців.

Планування міста

Місто розділено на три райони, які розташовані відносно відособлено: сучасні житлові квартали, порт і старе місто з верблюдячим ринком. Сучасні житлові квартали мають вільне планування з великою відстанню між будинками, в багатьох місцях можна побачити написи не тільки по-арабськи, а й по-англійськи. Порт з кількома десятками рибальських шлюпок розташований приблизно за 3 км від сучасних житлових кварталів. В іншій стороні від житлових кварталів — старе місто з верблюдячим ринком.

У місті є адміністрація району (Марказит), кілька мечетей, поліція, нещодавно відкритий офіс міністерства туризму, пошта, два готелі, кілька кафе, АЗС.

Верблюдячий ринок

Оскільки туристський сектор в Шалатіні тільки-тільки починає проявлятися, основним заняттям городян, крім рибальства, є торгівля верблюдами дромедари. Така торгівля існувала в цьому місті століттями. Верблюди переганяються з сусіднього Судана, а також Еритреї. Два місцевих племен бедуїнів — Bisharin і Ababda (всього близько 300 сімей) за погодженням з Суданом в 2010-х пропускаються через кордон трохи південніше Шалатіна, і тільки вони можуть перетнути кордон там. Символ торговця верблюдами: автентична батіг і вигнутий ніж.

Верблюди все рідше й рідше рухаються своїм ходом, і все частіше їх везуть на вантажівках з великою кількістю тварин. В основному верблюди купуються на м'ясо. На ринку тварини розташовуються просто неба з прив'язаною одною передньою ногою, щоб не втекли. Верблюдячий ринок в Шалатіні — найбільший у Єгипті: в пік сезону тут відбуваються угоди на 1000 голів щодня. Ринок працює щоденно з сходу сонця, але по п'ятницях — тільки з полудня.

Інші галузі економіки

Уряд провінції Червоного моря допомагає жителям Шалатіна. За останні роки на державні гроші тут було побудовано 500 будинків і працюють три нових електрогенератора. За державний рахунок відбувається навчання школярів.

Туризм знаходиться в зародковому стані. На верблюдячому ринку працюють тільки два павільйони з продажу сувенірів для туристів, при цьому продавці вкрай погано спілкуються по-англійськи. Місцеві жителі поки не звикли до туристів, тому при бажанні сфотографуватися з ними слід обов'язково запитати дозвіл, навіть у чоловіків. Публічне вживання алкоголю, яке заборонено ісламськими законами, може накликати на туриста неприємності.

Транспорт

Через Шалатін щодня проходить 5 пар автобусів лінії Марса-Алам Халаїб.

Клімат

Клімат міста
Показник Січ Лют Бер Кві Тра Чер Лип Сер Вер Жов Лис Гру
Середній максимум, °C 25,5 26,5 28,3 31,7 34,7 36,5 37,4 37,4 36,1 33,9 30,4 26,8
Середня температура, °C 19,7 20,4 22,2 25,3 28,5 30 31,3 31,5 30,2 28,1 24,7 21,3
Середній мінімум, °C 14 14,3 16,1 18,9 22,4 23,6 25,3 25,6 24,4 22,3 19,1 15,8
Норма опадів, мм 0 0 0 1 0 0 0 0 0 2 9 2
Джерело: Climate-Data.org[1]

Примітки

  1. Climate: Al Shalaten - Climate graph, Temperature graph, Climate table. Climate-Data.org. Процитовано 14 серпня 2013.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.