Шина — королева джунглів

«Шина — королева джунглів» (англ. Sheena) — британсько-американський кінофільм у жанрі пригодницької драми режиссера Джона Гіллерміна за оповіданням Девіда Ньюмана і Леслі Стівенса та коміксу «Шина — королева джунглів» С. М. Ейгера і Вілла Айснера. Прем'єра фільму відбулася 17 серпня 1984 року. У головній ролі — Таня Робертс.

Шина — королева джунглів
англ. Sheena
Жанр бойовик, пригодницький фільм[1] і фентезійний фільмd[1]
Режисер Джон Гіллермін[1]
Продюсер Paul Aratowd[2]
Сценарист David Newmand[2], Lorenzo Semple, Jr.d[2] і Leslie Stevensd[2]
У головних
ролях
Таня Робертс,
Тед Восс,
Донован Скотт
Оператор Паскуаліно де Сантіс
Композитор Річард Гартліd
Художник Ian Watsond
Дистриб'ютор Columbia Pictures і Netflix
Тривалість 117 хв.
Мова англійська
Країна  Велика Британія
 США
IMDb ID 0088103

Сюжет

Шина була дитиною сімейної пари вчених, які шукали нові ліки на землях племени замбулі, але трагічно загинули під час обвалу печери. Дівчинку взяла на виховання місцева шаманка, вбачаючи в тому здійснення пророцтва про те, що біла дівчинка стане спасителем їхньої землі. Прийомна мати навчає її мисцетву управління тваринами. Роки потому в африканській країні через вбивство монарха до влади приходить його підступний брат, який хоче продати землі племені для розробки родовищ, але Шина вступає в жестоке протистояння з агресорами. Й в неї знаходиться помічник із зовнішнього світу, підкорений красою королеви джунглів.

У ролях

Актор Роль
Таня Робертс Шина Шина
Тед Восс Вік Кейсі Вік Кейсі
Донован Скотт Флетчер Флетчер
Елізабет Торо відьма відьма
Майкл Шеннон Філіп Еймс Філіп Еймс
Ненси Пол Бетсі Еймс Бетсі Еймс
Нік Брімбл Ведман Ведман
Джон Форджем полковник Йоргенсен полковник Йоргенсен

Знімальна група

Історія створення

Продюсер Пол Аратоу задумав створення фильму ще у 1974 році, і йому вдалося зацікавити в тому кінокомпанію «Universal Studios»[3]. За словами Аратоу, спочатку все здавалося доволі простим — через два месяці в нього вже був офіс на кіностудії, і Ракель Велч мала стати виконавицею головної ролі[3]. Спочатку «Universal Studios» виділила на зйомки близько 65 тисяч доларів, однак потім компанія вирішила відмовитись від виробництва фильму[3].

У пошуках фінансування Аратоу звертався зі своєю ідеєю в ряд інших кінокомпаній. Зокрема, продюсер Майк Медавой з «United Artists» погодився профінансувати новий сценарій. Компанія вклала 85 тисяч доларів, і сценарій було написано Майклом Шеффом і Дэвідом Спектором. Та коли Медавой покинув «United Artists», ідея знову лишилася без продовження.

В решті решт у 1980 році Френк Прайс, голава виробництва компанії «Columbia Pictures», погодився профінансувати виробництво фильму з бюджетом в 7—10 млн доларів.

Зйомки фильму почалися 21 серпня 1983 року та тривали протягом семи місяців в Кенії зі всіма можливими труднощами, пов'язаними з натурними зйомками. Відповідальний за роботу з тваринами дресирувальник Г'юберт Веллс розповідав: «Ми доправили літаком слона, носорога, п'ятеро левів, чотирьох леопардів, чотирьох шимпанзе, п'ятеро коней та шістнадцять птахів. Це була найбільша поставка тварин «назад» до Африки, й роздобути усі необхідні дозволи, щоб завезти їх в країну й потім вивезти назад, було надлюдським завданням». Незважаючи на складності, Веллс поставився до роботи з захопленням і розраховував на продовження фільму, якого так й не послідувало.

Номінації

Стрічка отримала п'ять номінацій на антиремію Золота малина 1985 року:

  • Номінація на найгіршу виконавицю головної жіночої ролі (Таня Робертс)
  • Номінація на найгіршого режисера (Джон Гіллермін)
  • Номінація на найгірший фільм (Пол Аратоу)
  • Номінація на найгіршу музику до фільму (Річард Гартлі)
  • Номінація на найгірший сценарій (Лоренцо Семпл-молодший, Девід Ньюман, Леслі Стівенс)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.