Школа грамоти
Школа грамоти (англ. grammar school) — в різних країнах, ступінь руху до грамотності і освіти, складова частина системи народної освіти.
- У Великій Британії - 1) іст. Школа класичної граматики, лат. scolae grammaticales; термін з'являється до XIV століття на латині, якою і навчали в цих школах; 2) сучас.англ. Grammar school - звичайна (середня) школа, що має спільне з «класичною гімназією» (якою вона була в XIX столітті) тільки за назвою.
- В Російській імперії - назва початкових шкіл, організованих аж до кінця XIX століття в порядку особистої ініціативи (іноді незважаючи на відому протидію зверху). До кінця століття школи грамоти отримують правову основу, і являють собою 1-2-річні школи. З підпорядкування різних відомств і приватних осіб їх в 1891 році передають Синоду [1]. Програма обмежувалася заучуванням молитов, початками читання, письма та рахунку. Після 1917 ліквідуються в контексті відділення школи від церкви.
- В СРСР у 1920-і рр. школами грамоти (або школами грамотності) називали 1-2-річні пункти і школи ліквідації неписьменності (лікбезлікпункти) [2].
Примітки
- Рубакин Н. Грамотность. Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона, т. 9А. СПб., 1893
- Школы грамоты. БСЭ, 3-е изд. — М.: Сов.энциклопедия, 1978. — т.29.
Джерела
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.