Шлаковий конус вулкана

Шлаковий конус — крута конічна гора з вулканічного шлаку, який накопичується навколо вулкана. Шлаковий конус має від десятків до сотень метрів заввишки. Викладений з пірокластичного матеріалу.

Шлакове конусне утворення плейстоцену в долині Сан-Бернардіно
Схема внутрішньої структури типового шлакового конуса вулкана

Багато вулканічних кратерів мають чашоподібний конус шлаку на вершині. Шлакові конуси зазвичай знаходяться на флангах щитового вулкана, стратовулкана. Наприклад, геологи виявили майже 100 шлакових конусів на флангах Мауна-Кеа, щитового вулкана, розташованого на острові Гаваї.

Можливо, найвідоміший шлаковий конус, Парікутін, виріс із кукурудзяного поля в Мексиці в 1943 році. Висипання конуса тривало протягом 9 років, побудований конус на висоту до 424 метрів, і проводить потоки лави, яка охоплює 25 км².

Відомий шлаковий конус Серро-Негро в Нікарагуа. Цей конус є частиною групи з чотирьох молодих вершин вулкана на північний захід від Лас-Пілас. Народився він у 1850 році, виверження відбувалося понад 20 разів, останнє — у 1992 і 1995 роках.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.