Штефан Юрех

Штефан Юрех (*9 червня 1898 — †4 лютого 1945) — словацький генерал періоду Першої Словацької республіки.

Штефан Юрех
Štefan Jurech
Народження 9 червня 1898(1898-06-09)
Бошаца, Австро-Угорщина
Смерть 4 лютого 1945(1945-02-04) (46 років)
Флоссенбюрґ
Країна  Австро-Угорщина
 Чехословаччина
 Перша словацька республіка
Роки служби 1916—1944
Звання генерал
Командування Швидка дивізія
Війни / битви Друга світова війна

Біографія

Розпочав військову службу солдатом у лавах Австро-Угорської армії, під час Першої світової війни воював на фронтах в Румунії, Італії та Франції. По завершенні війни розпочав військову кар'єру у новоствореній чехословацькій армії.

Після проголошенння Словацької республіки майор Юрех призначається командувачем V корпусу, розташованого в Тренчині, та отримує наказ охороняти словацько-польський кордон на випадок, якщо уряд Польщі вирішить скористатися розпадом Чехословаччини для силового захоплення північних територій Словаччини.

Від початку Другої світової війни служив військовим аташе в Будапешті. Згодом — командувач військ Повітряної оборони, розміщених у Тренчині. З вересня 1942 року призначений командувачем Швидкої дивізії, яка в лавах вермахту брала участь у боях з Червоною армією на території СРСР. За деякими даними[1] невдовзі після прибуття на Східний фронт Юрех зв'язався з представникам радянського командування та проводив перемовини щодо можливості переходу Швидкої дивізії на бік Червоної армії, які, втім, успіхом не увінчалися. Восени 1943 року Юреха відкликають з фронту до Словаччини, що пов'язується з підозрами Абверу щодо благонадійності командувача словацької дивізії. На батьківщині Юрех очолює Словацький армійський інститут та займається підготовкою кадрів для словацької армії.

У перші дні Словацького національного повстання 1944 року генерала Юреха заарештовують представники німецької контррозвідки та вивозять спочатку до Відня, а згодом до Брно. Врешті-решт Юрех опиняється в концентраційному таборі Флоссенбурґ у Німеччині, в якому 4 лютого 1945 року його страчують.

Примітки

  1. «Ким був Штефан Юрех?» (дослідження Владіміра Ліндера).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.