Шум (шляхетський рід)

Шуми — старовинний україноруський православний селянський козачий рід. Серед представників — реєстрові козаки Війська Запорізького, реєстрові козаки, реєстрова шляхта і реєстрові селяни Гетьманщини, громадяни УНР. Нащадки Івана Шума, сотника Моравського (1679).

Шум (шляхетський рід) (рід)
Герб роду
Рід Шуми
Титул Князі
Держава Гетьманщина
Родоначальник Іван Шум

Опис герба

У блакитному полі повернута рука, пронизана червоною стрілою навскоси у правий бік, яка тримає зелену гілку.

Щит увінчаний шляхетським шоломом і короною. На шоломі: дві вежі, з яких виставлені на древках праворуч — зелений вінок, ліворуч — білий стяг. Намет на щиті блакитний, підкладений сріблом.

Згадки в історичних джерелах

У другій половині XVII ст Чернігівщина стала центром боротьби за гетьманську булаву.

У травні 1665 року гетьман Брюховецький призначив Дем’яна Ігнатовича, який до того командував у Ніжині, полковником Чернігівським.

А наприкінці грудня 1668 три полки (Чернігівський, Ніжинський і Стародубський) обрали його гетьманом, вірогідно спираючись на його січові заслуги та родинні зв’язки.

В. Кривошея вважає Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного) представником відомого роду любецької шляхти Ігнатовичів.

Дем’ян мав братів Василя, Саву та Зіновія. Брат Василь пов’язаний з призвіщем Шумейко. Логічно було б пов'язати любецьких Ігнатовичів з любецькою гілкою Шумейків близькими родинними зв’язками. А якщо пов'язати родинними зв’язками Прокіпа Шумейка, Ігната Шумейка, Василя Шума з реєстру 1649 року з Ігнатовичами (як призвіще по батьківському імені) маючи на увазі їх вік, клановість козацької старшини, спільне місце служби та маєтність, висвітлиться дуже цікава гіпотеза, яка потребує документального підтверження.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.