Ювілейна медаль «Різдво Христове — 2000»

Ювілейна медаль «Різдво Христове — 2000» — це ювілейна медаль Української Православної Церкви (Московського Патріархату) на честь святкування великої події 2000-ліття Різдва Христового . Його встановлено для відзначення духовенству, мирянам, церковнослужителям, а також державним діячам та представникам інших сфер діяльності за визначні особисті заслуги перед Українською Православною Церквою.

Ювілейна медаль «Різдво Христове — 2000»
I ступінь
II ступінь
III ступінь
Країна  Україна
Тип Орден
Вручається: духовенству, мирянам, церковнослужителям, а також державним діячам та представникам інших сфер діяльності
Підстава за визначні особисті заслуги перед Українською Православною Церквою
Статус вручається
Нагородження
Параметри мідь
Засновано: 2000
Нагороджені:
Черговість
Старша нагорода Орден «1020-річчя Хрещення Київської Русі»
Молодша нагорода Ювілейна медаль «Харківський Собор — 10 років»

Статут

Загальні положення

Ювілейна медаль «Різдво Христове — 2000» заснована на честь святкування великої події 2000-ліття Різдва Христового встановлена для нагородження духовенству, мирянам, церковнослужителям, а також державним діячам та представникам інших сфер діяльності за визначні особисті заслуги перед Українською Православною Церквою.

Нагородження орденом здійснюється за благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви.

Особі,нагородженій медаллю, вручаються медаль і грамота.

Нагородження вдруге,з врученням однієї й тієї ж медалі одного й того ж ступеня,не проводиться.

Медаллю нагороджуються громадяни України та іноземні громадяни.

Ювілейна медаль «Різдво Христове — 2000» має два ступені. Найвищим ступенем медалі є І ступінь.

Нагородження медалі проводиться послідовно,починаючи з III ступеня.

Порядок представлення до нагородження

Нагородження проводиться за поданням правлячих архієреїв на ім'я Митрополита Київського та всієї України.

Рішення про нагородження приймається Комісією з нагороджень.

Порядок вручення

Вручення медалі проводиться в урочистій обстановці.

Медаль, як правило, вручає: Предстоятель Української Православної Церкви або. за його благословенням, єпархіальний архієрей.

Медаль носять з правого боку грудей.

У випадку втрати (псування) медалі дублікат не видається.

Вигляд

Медаль І ступеня виготовляється з міді та покривається позолотою (товщина покриття - 0.2 мк). Відзнака має форму круглого вінка з накладеним на нього хрестом, сторони якою покрито емаллю червоного кольору. В центрі хреста розміщено круглий медальйон із зображенням ікони Різдва Христового. По колу медальйона на фоні емалі білого кольору розміщено надпис: "РІЗДВО ХРИСТОВЕ". На зворотному боці в центрі медальйона - зображення 8-кінцевого православного хреста, навколо якого розміщено надпис: "УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА". Зверху медалі є вушко з кільцем, яким вона з'єднуються з трапецієподібною колодкою. На колодці на фоні емалі червоного кольору розміщено Надпис: "2000 РОКІВ". Внизу колодки розміщено два схрещених дубових листочки. На зворотному боці - застібка для прикріплення медалі до одягу. Розмір медалі між сторонами хреста - 43x43 мм, діаметр медальйона - 33 мм, розмір колодки - 25x25 мм.

Медаль II ступеня виготовляється з міді та покривається позолотою (товщина покриття - 0.2 мчк). Відзнака має форму круглого медальйона із зображенням ікони Різдва Христового. По колу медальйона на фоні емалі червоною кольору розміщено надпис: "РІЗДВО ХРИСТОВЕ". На зворотному боці в центрі медальйона - зображення 8-кінцевого православного хреста, навколо якого розміщено надпис: "УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА". Зверху медальйона є вушко з кільцем, яким він з'єднується з трапецієподібною колодкою. На колодці на фоні емалі червоного кольору розміщено надпис: "2000 РОКІВ". Внизу колодки розміщено два схрещених дубових листочки. На зворотному боці - застібка для прикріплення медалі до одягу. Діаметр медальйона - 35 мм, розмір колодки - 25x25 мм.

Медаль ІІІ ступеня така сама, як і медаль II ступеня, але посріблена (товщина покриття - 9 мк), а колір емалі -зелений.

Посилання

Див. також

Сайти

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.