Якоб ван Лоо

Якоб ван Лоо (нід. Jacob van Loo; 1614 26 листопада 1670) — голландський художник Золотої доби. Засновник династії французьких художників.

Якоб ван Лоо
фр. Jacob van Loo
Народився 1614[1][2][…]
Сльойс (громада), Зеландія, Нідерланди
Помер 26 листопада 1670(1670-11-26)[3][4]
Париж, Королівство Франція
Країна  Голландська республіка
 Франція
Місце проживання Париж
Амстердам
Діяльність художник
Відомі учні Eglon van der Neerd
Знання мов нідерландська[1]
Членство Королівська академія живопису і скульптури
Напрямок Золота доба голландського живопису
Жанр портрет, жанрове малярство і міфологічний живопис
Magnum opus The Meebeeck Crywagen family near the gate of their country home on the Uitweg near Amsterdamd, Loversd і Bacchic scened
Рід Ван Лоо (династія)
У шлюбі з Anna Lengeled
Діти Louis-Abraham van Lood[5] і Jean van Lood

Життєпис

Предки належали до зеландських бюргерів й нотаріусів. Втім вже його батько Ян (Йоганнес) ван Лоо значиться як художник. Народився 1614 року у портовому місті Сльойс. Перші знання з малювання отримав в родинній майстерні. Втім ранні роки життя художника погано відомі в зв'язку з загибеллю архівів його рідного містечка під час Другої світової війни. На сьогодні в ратуші Сльйоса зберігається його картина «Троє чоловіків у винному погребі», що можливо є однією з ранніх робіт.

У 1642 році він приїхав до Амстердаму. У 1643 році одружився з сестрою живописця Мартіна Ленгеля, якого він уповноважив оформити на себе 1/4 частку в будинку ювеліра в Гаазі. Якоб і його дружина 1645 році склали заповіт, на той час його мати ймовірно все ще жила в Сльйосі. 1646 року він сам отримав спадок від жінки, яка жила в Генті.

У 1652 році вже був відомий як майстер живопису і, сподіваючись отримати замовлення на оформлення нової ратуші, художник купив собі громадянство міста Амстердам. У 1654 році поет Ян Вос захоплювався його роботою, порівнюючи його з Рембрандтом, Говарта Флінком і Фердинандом Болом. Був одним з претенденті вна розпис палацу штатгальтера Гейс-тен-Бос, але не отримав цього замовлення.

У 1660 році був змушений тікати з Голландії до Парижа, оскільки заколов в бійці в таверні «Хофф ван Фрізландт» виноторговця Хендріка Бреда. Проведений за його відсутності суд засудив художника до смертної кари в разі його повернення.

У Парижі викладав в Королівській академії живопису і скульптури, членом якої став в 1663 році за портрет художника Мішеля Корнеля Старшого. Помер 1670 року.

Творчість

Спочатку перебував під впливом під впливом живопису Томаса де Кейзера і Якоба Баккера. Працював в стилі бароко.

Став одним з найбільш значних голландських майстрів живопису XVII століття. Картини відрізняються уточненими підбором фарб. Написав також численні портрети, серед яких граф Вільгельм-Фрідріх фон Нассау-Діц, Йоган Гюйдекопер ван Маарссівен, його дружина, його сестра Леонара Гюйдекопер, Йохан Ортт.

Є автором картин міфологічного змісту, де в центрі були жіночі фігури в стилі ню. Тут на нього мав вплив Ян Вермер. Був визнаним майстром жанрового живопису, виконаних з тонкою палітрою кольорів.

Відомі картини

  • Даная, 1640-ві
  • Родина Мербека Крійвагена, 1640—1645 роки
  • Діана і її німфи, 1648 рік
  • Коханці, 1650—1660 роки
  • Вакхічна сценка, 1653 рік
  • Діана і її німфи, 1654 рік
  • Груповий портрет попечительок робочого будинку для бідняків в Гарлемі, 1659 рік
  • Автопортрет, 1660 рік
  • Артемісія Карійська п'є прах її чоловіка Мавсола, 1660 рік
  • Портрет французької королівської родини, 1663 рік

Родина

Дружина — Анна Ленгель

Діти:

  • Жан (1654—1700)
  • Луї-Абрахам (1656—1712)

Примітки

Джерела

  • A. Blankert, Hollands Classicisme in de zeventiende-eeuwse schilderkunst, 1999, p. 164
  • Raupp, Hans Joachim, Historien und Allegorien: Niederlaendische Malerei des 17. Jahrhunderts, Lit Verlag Muenster, 2010, p.220.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.