Якоб ван Сваненбург

Якоб ван Сваненбург (нід. Jacob van Swanenburgh 1571, Лейден1638, Лейден) — нідерландський художник, представник пізнього маньєризму.

Якоб ван Сваненбург
нід. Jacob van Swanenburgh
При народженні нід. Jacob van Swanenburgh
Народження 1571(1571)
Лейден
Смерть 1638(1638)
  Лейден
Національність нідерландець
Країна  Нідерланди
Жанр історичний живопис,
Діяльність художник
Напрямок маньєризм
Роки творчості 1590 - 16
Вчитель Isaac van Swanenburgd
Відомі учні Рембрандт[1]
Твори The Last Judgment and the Seven Deadly Sinsd
Батько Isaac van Swanenburgd
Брати, сестри   Willem Isaacsz Swanenburgd і Claes Isaacsz Swanenburgd

 Якоб ван Сваненбург у Вікісховищі

Життєпис

Походив з родини художника Ісаака Сваненбурга, що мешкав у місті Лейден. В родині було троє синів, всі отримали перші художні навички у батька. Можливо, Якоб відрізнявся здібностями, тому батько не став у заваді, коли син відбув на вдосконалення майстерності у Італію.

Італійський період

1591 року Якоб прибув у Італію. Пунктиром відомо про його маршрут, що проліг через відомі мистецькі центри країни — Венеція, Рим, Неаполь.

Перебування і праця у Неаполі були з 1605 до 1615 рр. Відомо, що він брався за створення портретів, розробляв побутовий жанр, релігійний живопис, міфологічні і історичні композиції. Зрілі роки збіглися із перебуванням у Неаполі. Художник узяв шлюб з неаполітанкою Маргаритою Кордона.

Створення чергової картини «Танок відьом» у стилістиці картин Ієроніма Босха викликав скандал і донос у інквізицію як пропаганда диявольщини.

1615 року, після десяти років перебування у Неаполі, художник відбув у Лейден, де мешкав два роки. 1618 року він знову прибув у Неаполь, де забрав дружину з дітьми і відбув на батьківщину всією родиною.

Останні роки у Лейдені

У Лейдені відкрив власну майстерню, куди брав учнів. За припущеннями, серед них був і молодий Рембрандт, що ніколи не відвідував Італії. Є відомості, що Якоб ван Сваненбург здобув у Лейдені авторитет і став успішним художником. Уславився створенням запаморочливих, фантазійних картин депресивного і апокаліптичного характеру.

Помер у Лейдені 16 жовтня 1638 року.

Історіграф Арнольд Гаубракен подав опис його біографії серед інших митців Північних Нідерландів.

Твори художника зберігають музеї Голландії, Польщі, Данії, Німеччини, Росії.

Вибрані твори

«Еней і Сивіла Кумська у пеклі», бл. 1625 р., Національний музей, Гданськ

Див. також

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Якоб ван Сваненбург

  1. Groot C. H. Rembrandt catalogue raisonné, 1914 — 1914. — S. 1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.