Яковенко Володимир Мефодійович

Яковенко Володимир Мефодійович
Народився 7 листопада 1934(1934-11-07) (87 років)
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність фізик
Alma mater ХНУ імені В. Н. Каразіна
Галузь теоретична радіофізика
Заклад ХНУ імені В. Н. Каразіна і Інститут радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова НАН України
Посада Директор Інституту радіофізики та електроніки НАН України
Звання професор
Ступінь доктор фізико-математичних наук
Членство НАН України
Нагороди

Яковенко Володимир Мефодійович (7 листопада 1934) — український вчений в галузі теоретичної радіофізики. Доктор фізико-математичних наук (1974), професор (1984). Заслужений діяч науки і техніки України (1990). Академік Національної академії наук України (2000).

Біографія

Яковенко Володимир Мефодійович народився 7 листопада 1934 року. У 1957 році закінчив Харківський державний університет. З 1958 року працює в Інституті радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, з 1993 року — директор Інституту.

З 7 квітня 2000 року — дійсний член (академік) Національної академії наук України за спеціальністю «Теоретична радіофізика». Входить до складу Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки[1].

Наукова діяльність

Основна галузь діяльності — теоретична радіофізика, в рамках якої В. М. Яковенко сформував новий напрям — плазменні явища в провідних твердих тілах.

Створив класичну і квантову теорію взаємодії потоків заряджених частинок у неоднорідній плазмі напівпровідників, шарувато-періодичних структурах і квантових надрешітках.

В. М. Яковенко є автором 3 монографій та 260 наукових праць. Підготував 6 докторів та 12 кандидатів наук. Очолює Наукову раду НАН України з проблеми «Радіофізика і НВЧ електроніка», є головним редактором збірки наукових праць «Радиофизика и электроника», член редколегій низки наукових журналів («Наука та інновації», «Радиофизика и радиоастрономия» тощо).

Нагороди

Джерела

Примітки

  1. Указ Президента України від 19.04.2006 № 314/2006 «Питання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.