Ялівщина

Ялівщина — історична місцевість у північно-східній частині міста Чернігова (Деснянський район).

Ялівщина восени

Назву місцевість одержала від прізвища власника млина на річці Стрижні райця В. Ф. Яловицького (право на володіння млином йому було підтверджено універсалом гетьмана Дем'яна Многогрішного від 13 червня 1672 року).

У 1880 році, коли в Чернігові почалося будівництва Чернігівського водогону, в центрі міста було споруджено водонапірну башту, а на Ялівщині — насосну станцію для подачі води з артезіанських свердловин.

У 1890-х роках на Ялівщині висаджені верес, сосну, ялину, іргу, черемху та інші дерева та кущі. Особливо багато для озеленення зробив член міської думи В. В. Нерода.

Після Другої світової війни радгосп «Деснянський» висадив у Ялівщині фруктові дерева, а також липу, березу, тополю, білу акацію тощо.

Парк на території Ялівщини — пам'ятка садово-паркового мистецтва (з 1972 року). Його площа становила 83 га. Розпочато реконструкцію зелених насаджень уздовж берегів річки Стрижня. 2014 року утворено Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

На території Ялівщини виявлено поселення епохи бронзи (2 тис. до н. е.), раннього заліза (7-4 ст. до н. е.), київського типу (ІІІV ст.ст.), а також волинцівсько-київське (VIIIІХ ст.ст.) і давньоруське (ІХ—ХІІІ ст.ст.).

Див. також

Галерея

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.