Яндекс.Вебмайстер

Яндекс.Вебмайстер — сервіс Яндекса для вебмайстрів, панель інструментів для оцінки індексації сайту і налаштування опису сайту в результатах пошуку Яндекса.

Яндекс.Вебмайстер
Яндекс.Вебмастер
Посилання webmaster.yandex.ua
Тип сервіс для вебмайстрів
Реєстрація обов'язкова на Яндексі
Мови Українська, Російська, Англійська
Власник Яндекс
Започатковано 19 жовтня 2007 року
Стан активний

Історія

Перша версія панелі Вебмастера стала доступна 19 жовтня 2007 року. Про запуск сервісу [1] розповів Олександр Садовський (керівник відділу веб-пошуку, Яндекс) на засіданні клубу seo-оптимізаторів. Доступ до сервісу для закритого бета-тестування надавався за запрошеннями. Офіційна дата відкриття сервісу для широкої аудиторії — 21 грудня 2007 року.[2]

Функції

  • додавання нового сайту на індексацію Пошуковою системою Яндекс;
  • статистика проіндексованих сторінок ТІЦ;
  • перегляд помилок індексації;
  • дані про зовнішні і внутрішні посилання;
  • перевірка файлів robots.txt;
  • додавання файлів sitemap;
  • статистика обходу сайту роботом Яндекса;
  • управління видом сайту в результатах пошуку, зміна сніпетів.

Використання сервісу

Для додавання сайту в сервіс необхідно зареєструватися на Яндексі і підтвердити права на володіння сайтом одним з 3-х способів: за допомогою додавання мета-тегу в HTML-код головної сторінки, розміщення в корені сайту згенерованого системою файлу, за допомогою додавання запису у DNS.

Інструменти

Популярні запити

Яндекс.Вебмастер дозволяє відстежувати статистики по пошуковим запитам, за якими відвідувачі заходять на сайт. Дані розділяються за показами (по яких запитах і на якому місці сайт показується в результатах пошуку) і стовпцях (по яких запитах користувачі прийшли на сайт). Аналіз пошукових запитів може допомогти виділити цільову аудиторію сайту для залучення відвідувачів.

Аналізатори robots.txt, XML-фідів, мікророзмітки, Sitemap

Перевіряє вміст і коректність обробки robots.txt, XML-фідів, мікророзмітки, Sitemap/

Перевірка відповіді сервера

Дозволяє перевірити, як сервер відповідає на запити різних роботів Яндекса.

Перевірка орфографії

Шукає помилки в текстах на сайті.

Перевірити URL

Надає інформацію про індексування:

  • дату останнього завантаження сторінки;
  • наявність помилок під час завантаження;
  • чи виключена сторінка з пошукової бази;
  • яка версія сторінки потрапила в пошук;
  • кількість зовнішніх і внутрішніх посилань на сторінку.

Регістр імені сайту

Зміна регістру доменного імені сайту в результатах пошуку. Наприклад, для сайту tsemiysayt.ua можна налаштувати регістр імені у вигляді TseMiySayt.ua.

Перевірка на віруси

Сервіс відстежує наявність на сайті шкідливого коду і повідомляє власника, якщо на сайті виявлено вірус.[3]

Додавання регіону сайту

Після введення в дію пошукового алгоритму «Арзамас» [4] Яндекс став враховувати при пошуку регіон користувача, і результати пошуку по одному і тому ж запиту, залежному від місцезнаходження користувача, стали розрізнятися у різних регіонах. У сервісі можна вказати регіон сайту[5] або відсутність регіональної приналежності. Раніше функція вказівки регіону була доступна в режимі тестування тільки для сайтів з ТІЦ більше 10. У липні 2010 року обмеження по ТІЦ було знято.

Налаштування вигляду сайту в результатах пошуку

Для сайтів організацій можна вказати контактну інформацію, яка буде відображатися в результатах пошуку і на Яндекс.Картах.

Видалення URL

Можна вказати роботу на видалену сторінку, щоб вона швидше зникла з результатів пошуку Яндекса.

Існує також кілька спеціальних можливостей для сайтів визначених тематик. З використанням спеціальних форматів (XML або мікроформатів) можуть бути передані дані про вміст сайту. Такі дані використовуються для побудови спеціальних сніпетів в результатах пошуку. У різних тематиках набори даних і відображення відрізняються. У даний момент можливість сформувати спеціальний сніпет є для різних типів організацій (ресторани, фітнес-центри, готелі, різні установи та організації[6]), каталогів товарів і послуг, сайтів з кулінарними рецептами, банків рефератів та письмових робіт, сайтів з енциклопедіями та словниками, з відгуками про автомобілі. В Яндексі це називають «оптимізацією зовнішнього вигляду сайту в результатах пошуку».[7]

Схожі сервіси

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.