Ярмаркова площа (Лубни)

Ярмарко́ва пло́ща площа у середмісті районного центра міста Лубен; історичне міське комерційне і торговельне «серце», де розташовані міський ринок, численні магазини і заклади громадського харчування, різноманітні підприємства.

У Вікіпедії є статті про інші площі з назвою Ярмаркова площа
Ярмаркова площа
Лубни
Панорама Ярмаркової площі, вересень 2009
Панорама Ярмаркової площі, вересень 2009
Колишні назви
радянського періоду (українською) Рубцова, Жовтнева
радянського періоду (російською) Рубцова, Октябрьская
Загальні відомості
Поштові індекси 37500
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Комерція Лубенський міський ринок
Підприємства Лубенський хлібзавод
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Майдан розташований між центральною вулицею Ярослава Мудрого (колишня Леніна) і вулицею Володимирською (колишня Радянська), яка перетинає площу.

Історія

Ярмаркова площа — історичне торжище Лубен. У XIX столітті в місті відбувалося 4 ярмарки на рік: Преображенський (найбільший, 6 серпня), Маслянський, Троїцький та Покровський)[1].

У повоєнний радянський час у 1965 році площу перейменували на честь генерала Рубцова, який загинув у 1941 році в селі Калайдинці Лубенського району.

У 1977 році майдан був знову перейменований — почав називатися Жовтнева площа — на честь «Жовтневої революції» 1917 року, і носив цю пропагандистську назву понад 30 років, у тому числі понад півтора десятка років уже за незалежності України (від 1991 року).

Нарешті 26 червня 2008 року Лубенська міська рада ухвалила рішення про перейменування низки міських вулиць, і, зокрема, Жовтневій площі була повернута її історична назва Ярмаркова[2].


Об'єкти

Лубенський міський ринок

На Ярмарковій площі в Лубнах розташований міський ринок, містяться численні торговельні і комерційні заклади, їдальні, кафе, підприємства[3]:

  • буд. № 5 — ЗАТ «Таверна»;
  • буд. № 12 — колективна виробничо-торгова фірма «Дзеркало»;
  • буд. № 13/22 — релігійна громада помісної Церкви християн віри євангельської у місті Лубни;
  • буд. № 24 — житлово-експлуатаційні дільниці (ЖЕДи) № 1, 2, 3;
  • буд. № 27 — ВАТ «Лубенський хлібзавод»[4];
  • буд. № 30 — ТОВ «Вікторія»;
  • буд. № 42/1 — державне комунальне підприємство «Лубенський міський ринок», тут же містяться деякі комерційні фірми: МП «Меркурій», ТОВ «Полтава» та інші;

Виноски

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.