Яхата

Яхата (яп. 八幡市, やはたし, яхата-сі[1]) — колишнє місто в Японії, у північно-східній частині префектури Фукуока.

Яхата
八幡市
Розташування
Країна Японія
Острів Кюсю
Регіон регіон Кюсю
Префектура Фукуока
Код і координати
ISO 3166-2 відсутній
Координати
Площа і населення
Площа 110,53 км²
Населення (на 1 жовтня 1962)
     Загалом 344 893 чол.
Ліквідація
Дата 2 жовтня 1963
Причина утворення міста Кітакюсю
Складова Кітакюсю (Яхата-Нісі, Яхата-Хіґасі)

2 жовтня 1963 стало засновником нового міста Кітакюсю, шляхом об'єднання з сусідніми містами Модзі, Тобата, Кокура і Вакамацу.

Територія колишньої Яхати входить до складу районів Яхата-Нісі і Яхата-Нісі міста Кітакюсю.

Короткі відомості

Яхата була портовим містом, що знаходилось на берегах протоки Канмон у Внутрішньому Японському морі. Ця протока розділяла північ острова Кюсю від західної частини острова Хонсю. Впровдовж 8 — 19 століть територія Яхати була поділена між японськими провінціями Будзен і Тікудзен.

У 1876 році містечко Яхата стало частиною новоствореної префектури Фукуока, а в 1917 отримало статус міста.

В часи Японської імперії Яхата була центром сталеливарної промисловості північно-кюсюського важкопромислового району. Її називали «залізним містечком».

У 1945 році, наприкінці Другої світової війни командування збройних сил США розглядало Яхату як кандидата для завдавання ядерного удару, але згодом відхилило цей план. Натомість 8 серпня того ж року авіація США здійснила масштабне бомбардування містечка. Пожежі в Яхаті завадили американцям скинути бомбу на сусідню Кокуру.

У 1963 році Яхата стала одним із засновників міста Кітакюсю, увійшовши до його складу. 1 квітня того ж року це новостворене місто отримало статус міста державного значення, а колишня Яхата була перетворена на однойменний міський район. 1 квітня 1974 року він був розділений на два — північний Яхата-Нісі і південний Яхата-Хіґасі.

Примітки

  1. Дослівне значення: «вісім прапорів». Подить від імені буддистського бодхісаттви Хатімана, божества війни.

Посилання

Див. також


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.