Ячмінна кава

Ячмі́нна ка́ва — напій, що виготовляється із зерен ячменю, сурогат кави.

Orzo latte

Через відсутність кофеїну, загальну поживність ячменю, вміст у ньому вітамінів B, D, E, корисних мінеральних речовин (зокрема, фосфору та магнію), а також речовини гордецин, що має антибіотичні та тонізуючі властивості, ячмінна кава використовується як альтернатива звичайній каві, зокрема у дитячому харчуванні та у дієті людей із серцево-судинними захворюваннями.[1] Широко вживається у шкільних їдальнях України.

Окрім цього, через меншу собівартість ячмінного борошна, воно застосовується при нелегальній підробці звичайної кави.

Спосіб приготування

Натуральну ячмінну каву готують так само як і звичайну зернову.[2] Для приготування ячмінного борошна зерна ячменю присмажують на сковороді до коричневого кольору та розмелюють. Для приготування окремої порції ячмінної кави, одну-дві чайні ложки ячмінного борошна додають у кавник з киплячою водою і кип'ятять 2—3 хвилини постійно помішуючи. По завершенню, напою дають відстоятися. Цукор і молоко додають за смаком.

Окрім зернової ячмінної кави, в Україні також популярні розчинні кавові напої на основі зерен ячменю, часто, з додаванням коріння цикорію (зокрема, фабрики «Галка»).

Див. також

Ячмінна кава у мистецтві

Примітки

  1. Ячмінь оздоровить з ніг до голови // Медична газета України, №3(778) Здоров'я і довголіття. Архів оригіналу за 17 лютого 2010. Процитовано 17 вересня 2010.
  2. Історія кави. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 17 вересня 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.