Ґеула

Ґеула (івр. גאולה; букв. Спокута) — район у центрі Єрусалиму (Ізраїль), населений переважно євреями-харедім. Ґеула межує із районами Зіхрон Моше та Мекор Барух на заході, Бухарім на півночі, Меа Шеарім на сході та центром Єрусалима на півдні.

Ґеула
 Ґеула у Вікісховищі

Історія

Тут народилася Ада Йонат[1], лауреатка Нобелівської премії з хімії (2009)

Район Ґеула був заснований в 1927—1928 роках. Спочатку це був змішаний район для світських і релігійних євреїв. Британський консул в Єрусалимі, Джеймс Фінн, побудував свій будинок у цьому районі в 1855 році, найнявши єврейських робітників[2]. Це третя будівля, збудована поза стінами Старого міста[3].

Район назвали на честь головної вулиці району, вулиці Ґеула, пізніше перейменованої на Мальхей Їсраель. Вулиця Ґеула була комерційним центром для громад навколишніх районів, таких як Керем Аврагам, Єґі'а Капаїм, Зіхрон Моше, Батей Горенштейн і Ахва. Ці райони формують околиці Ґеули, де розташовані багато єшив і синагог. По вулиці Мальхей Їсраель є десятки невеликих магазинчиків.

Дитячий будинок Ціон Блюменталь, заснований у 1900 році[4], та Кемп Шнеллер — колишній сиротинець Шнеллера, заснований у 1860 році, — стали частиною Ґеули, оскільки околиці розширювалися. Ґурська єшива, з бейт-мідрашем на 10000 місць, також розташована в районі[3] У Ґеулі також є Кретшме, перший у Єрусалимі бар для євреїв-харедім[5].

Виноски

  1. Livia Bitton-Jackson: Israeli women of science, Jewish Press, 11 November 2009
  2. Ari Lewis: History of Jerusalem — Kerem Avraham, Jewish Magazine, January 2008.
  3. Jerusalem neighborhoods, Eiferman Properties Ltd.
  4. Rossoff, Dovid (2001). Where Heaven Touches Earth: Jewish life in Jerusalem from medieval times to the present (вид. 6). Feldheim Publishers. с. 392. ISBN 0873068793.
  5. Heller, Moshe (22 лютого 2015). Jerusalem gets its first haredi bar. Ynetnews.

Читати далі

  • Goshen-Gottstein, Esther R.: Growing up in “Geula”: Socialization and family living in an ultra-Orthodox Jewish subculture. In: Israel Journal of Psychiatry and Related Sciences, Vol 21(1), 1984, 37–55.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.