10-та повітряна армія (США)

10-та повітряна армія (США) (англ. Tenth Air Force) повітряна армія у складі резерву ПС США. Штаб-квартира повітряної армії розташована на військово-повітряній базі Форт Ворт у штаті Техас. Основним призначенням армії є підготовка боєготового та навченого льотного персоналу та авіаційної техніки для головних командувань Повітряних сил: Бойового, глобальних ударів, Тихоокеанського, Космічного, спеціальних операцій, освіти та тренувань.

10-та повітряна армія (США)
Tenth Air Force
Емблема 10-ї повітряної армії
На службі 4 лютого 1942 6 січня 1946
24 травня 1946 1 вересня 1960
20 січня 1966 31 грудня 1969
8 жовтня 1976 — по т.ч.
Країна  США
Вид ПС армії США (1944—1947)
ПС США (з 1947)
Тип повітряні сили
Роль підготовка боєготового та навченого льотного персоналу та авіаційної техніки для головних командувань Повітряних сил: Бойового, глобальних ударів, Тихоокеанського, Космічного, спеціальних операцій, освіти та тренувань
Чисельність повітряна армія
14 000 о/с
У складі Резерв Повітряних сил США
Гарнізон/Штаб військово-повітряна база Форт Ворт, Техас
Війни/битви Друга світова війна
Китайсько-бірмансько-індійський театр воєнних дій
* Перша Бірманська операція
* Четверта Бірманська операція
* Битва за Західну Хунань
Холодна війна
Війна проти тероризму
Нагороди
Командування
Визначні
командувачі
Луїс Бреретон

До складу повітряної армії організаційно входить 30 військових інсталяцій (баз, постів, штабів тощо) на території Сполучених Штатів, де проходять службу в резерві понад 14 000 військовозобов'язаних і 950 цивільних службовців.

Армія була сформована 4 лютого 1942 року для проведення спільних дій з іншими видами і родами збройних сил союзників і вирішення самостійних оперативних і стратегічних завдань в Індії, Бірмі та Індокитаї. Основним театром дій був так званий Китайсько-бірмансько-індійський театр (англ. China Burma India Theater (CBI). Штаб-квартира 10-ї повітряної армії розгорталась у Нью-Делі, в Британській Індії. Її першим командувачем став генерал-майор Луїс Бреретон.

У післявоєнний час повітряна армія неодноразово створювалась знову, її основною функцією була участь у протиповітряному захисті континентальних США у складі Командування аерокосмічної оборони США.

Див. також

Посилання

Література

  • Maurer, Maurer (1983). Air Force Combat Units of World War II. Maxwell AFB, Alabama: Office of Air Force History. ISBN 0-89201-092-4.

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.