22 хвилини

«22 хвилини» кінофільм режисера Василя Сєрікова, що вийшов на екрани у 2014 році.

22 хвилини
рос. 22 минуты
Жанр бойовик
трилер
Режисер Василь Сєріков
Продюсер Олексій Сидоров
Сценарист Ігор Порублєв
У головних
ролях
Макар Запорізький
Денис Нікіфоров
Віктор Сухоруков
Катерина Малікова
Гаель Камілінді
Олександр Галибін
Владислав Дьомін
Ібрагім Тооріл
Соф‘я Козко
Іван Породного
Оператор Дмитро Яшонков
Композитор Іван Урюпін
Кінокомпанія Централ Партнершип
Дистриб'ютор Mediaset S.p.A.d
Тривалість 90 хвилин
Мова російська
Країна  Росія
Рік 2014
Кошторис 6 500 000 $
IMDb ID 2856896

В основі сюжету лежить інцидент з танкером «Московський університет», який стався 5 травня 2010 р. в Аденській затоці.

Зміст

Морпіх-першорічник Саша Єжов опиняється серед піратів на захопленому танкері. Йому потрібно вижити і допомогти своїм, коли почнеться штурм.

Зйомки

Зйомки фільму почалися у червні 2012 року і проводились в Москві, Севастополі (бухта Козача — основні декорації танкера, плавучий шпиталь «Єнісей», приміщення танкера) і на Мальті. Також певний етап зйомок проводився у Владивостоці на борту бойового протичовнового корабля.

Цікаві факти

  • У сценах фільму показаний вертоліт Ка-52 "Алігатор".
  • Макар Запорізький і Денис Нікіфоров вже працювали разом у серіалі "Молодіжка".

Скандал

Продюсер Олексій Сидоров написав 28 лютого 2014 відкритого листа на ім'я міністра культури РФ Володимира Мединського та виконавчого директора Фонду кіно Антона Малишева з проханням захистити стрічку від катастрофи, до якої її веде Централ Партнершип. За його словами компанія спотворила сюжетну лінію, вирізала всю драматургію стосунків героїв, порушила сюжетну, подієву і тимчасову логіку.

23 квітня 2014 відкритого листа вже написала творча група фільму, де вона висловила жаль у зв'язку з діями компанії Централ Партнершип і офіційно заявила, що вона не має нічого спільного з тим, що планували і створювали.

Недоліки

  • У темряві, під водою в нічний час, ніяк неможливо, щоб підводники-диверсанти могли при природному освітленні передавати один одному якісь знаки руками, адже їх просто не видно. До того ж підводний спецназ екіпірований аквалангами замкнутого циклу, які не дають бульбашок повітря при видиху. Хороший режисерський хід, на жаль, далекий від дійсності.
  • У фільмі книга І.С. Тургенєва "Рудін. Дворянське гніздо" показана у заручників в машинному відділенні, а через якийсь час у пірата, який охороняв вхід у машинне відділення.
  • Спочатку фільму видно бортовий номер БПК "Адмірал Крилов" — 564. Пізніше, під час тренувань видно інший номер — 713, що відповідає бортовому номеру БПК ЧФ "Азов".
  • Танкер "Московський Університет", який був фактично захоплений, ходить під прапором Ліберії. Його кіношний аналог так само під "зручним прапором". Однак на ящиках з пожежними шлангами російські маркування, хоча повинні бути англійські.
  • На надбудові, на рубці не має дубляжу назви судна.
  • Командир бойового корабля не ходить в тільнику. Тільник — це елемент нижнього одягу, і з'являтися тільки в ньому будь-де, за винятком каюти, — поганий тон, а командир повинен бути прикладом.
  • На початку фільму показано, як капітан піднімається на місток, при цьому один вахтовий дивиться вперед, а другий читає журнал. На містку корабля має право сидіти тільки капітан, всі інші повинні стояти, займатися чим небудь, окрім як нести вахту, і відволікатися на сторонні справи (читання) заборонено, тим більше в нічний час. Якщо судно у вузькості, або поблизу небезпека — капітан повинен невідлучно перебувати на містку.
  • Так само показано, як капітан спішно гасить палубні вогні. Судну на ходу вони не потрібні, так як заважають вести спостереження.
  • На газовозах, так само як і на танкерах, в машинному відділення зварювальні роботи проводяться без обмежень. Газ, якщо він і є, то тільки на палубі.
  • В кінці фільму до командира морських піхотинців видно знак "Гвардія". В МП ВМФ РФ гвардійська тільки одна частина — 336 брМП БФ. У фільмі ж морпіхи ТОФ. У його ж бійців знака немає.
  • У фінальній сцені наречена головного героя біжить до маяка Басаргина. Це територія МО РФ, доступ цивільних осіб туди закритий.
  • В ВМФ РФ немає традиції вибудовуватися екіпажу вздовж борту під час заходження в порт. Це взято з ВМС США. У ВМФ РФ - захід критична операція, і весь екіпаж знаходиться по бойових постах.

Ролі

Актор Роль
Макар Запорізький - -
Денис Нікіфоров - -
Віктор Сухоруков - -
Катерина Малікова - -
Гаель Камілінді - -
Олександр Галибін - -
Владислав Дьомін - -
Ібрагім Тооріл - -
Софья Козко - -
Іван Породного - -

Знімальна група

  • Режисер — Василь Сєріков
  • Сценарист — Ігор Порублєв
  • Продюсер — Олексій Сидоров
  • Композитор — Іван Урюпін

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.