3 карбованці «500-річчя Російської держави (Великий театр)»

500-річчя Російської держави (Великий театр) (рос. 500-летие Российского государства (Большой театр)) срібна ювілейна монета СРСР вартістю 3 карбованця, випущена 3 вересня 1991 року.

500-річчя Російської держави
(Великий театр)
 СРСР
Номінал 3 карбованців
Маса 31.1 г
Діаметр 39 мм мм
Товщина 3,3 мм
Гурт рубчастий
Метал срібло
Роки карбування 1991
Аверс
Опис герб СРСР
Реверс
Опис зображення будівлі Великого театру і балерини
Гравер С. М. Іванов

Тематика

Історія Великого театру, наскільки велична, настільки ж і заплутана. Великий театр неодноразово горів, відновлювався, перебудовувався, зливалася і роз'єднувалася його трупа. І навіть дати народження у Великого театру дві. Спочатку свої роки Великий театр відраховував від того дня, коли на Театральній площі виник сповнений пишноти восьмиколонний театр з колісницею бога Аполлона над портиком — Великий Петровський театр, будівництво якого стало справжньою подією для Москви початку XIX століття. Прекрасна будівля в класичному стилі, всередині декорована в червоно-золоті тони, за визнанням сучасників, була найкращим театром в Європі і за масштабами поступалася тільки міланському «Ла Скала». Його відкриття відбулося 6 (18) січня 1825 року.

Початок Великому театру поклав губернський прокурор князь Петро Васильович Урусов в 1772 році. 17 (28) березня 1776 послідувало високого дозволу «містити йому театральні всякого роду уявлення, а також концерти, воксале і маскаради, а крім його, нікому ніяких подібних веселощів не дозволяти в усі призначене за привілеї час, щоб йому підриву не було». І своє літочислення Великий театр починає з 17 (28) березня 1776 року. Три роки по тому він подав прохання імператриці Катерині II про видачу десятирічної привілеї на утримання російського театру в Москві, прийнявши на себе зобов'язання побудувати для трупи постійну театральну будівлю. На жаль, перший російський театр у Москві на Великій Петровської вулиці згорів ще до відкриття. Це призвело до занепаду справи князя. Він передав справи своєму компаньйонові, англійцю Михайлу Медоксу — людині діяльній і завзятій. Саме завдяки йому на пустирі, регулярно затоплюваному Неглінкою, всупереч всім пожежам і війнам, виріс театр, з часом втратив свою географічну приставку Петровський і залишився в історії просто як Великий театр.

Історія

У 1989—1991 роках було випущено серію монет «500-річчя Російської держави» з якістю пруф — 6 срібних монет номіналом у 3 карбованці, 3 паладієвих монет номіналом 25 карбованців, 3 монети номіналом 50 карбованців і 3 монети номіналом 100 карбованців у золоті, а також 3 монети номіналом 150 карбованців у платині. Монети було присвячено історичним подіям, регаліям, пам'ятникам, культурним і політичним діячам, тісно пов'язаних з історією Росії.

Монети карбувалися на Ленінградському монетному дворі (ЛМД).

Опис та характеристики монети

Номінал
крб.
Метал Маса
грам
Діаметр
мм.
Гурт Тираж
штук
3
срібло
31.1
39
рубчастий
40.000 (пруф)

Аверс

Зверху герб СРСР з 15 витками стрічки, під ним літери «СССР», нижче ліворуч і праворуч риса, під рискою зліва хімічне позначення «Ag» і проба «900» металу з якого зроблена монета, під ними чиста вага дорогоцінного металу «31,1», під рискою праворуч монограма монетного двору «ЛМД», нижче позначення номіналу монети цифра «3» і нижче слово «РУБЛЯ», знизу у канта рік випуску монети «1991».

Реверс

Ліворуч, зверху і праворуч уздовж канта монети слова «500-ЛЕТИЕ ЕДИНОГО РУССКОГО ГОСУДАРСТВА», в середині на тлі будівлі Великого театру танцююча балерина, нижче квітка, знизу уздовж канта слова «ВЕЛИКИЙ ТЕАТР 1825».

Гурт

Рубчастий (300 рифлень).

Автори

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.