Afrocarpus gracilior

Afrocarpus gracilior вид хвойних рослин родини подокарпових. Видовий епітет описує тонке струнке листя.

Afrocarpus gracilior
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Afrocarpus
Вид:
A. gracilior
Біноміальна назва
Afrocarpus gracilior
(Pilg.) C.N. Page 1989

Поширення, екологія

Країни поширення: Бурунді, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Кенія, Руанда, Південний Судан, Танзанія, Уганда. Росте на висоті 2119 ± 567 м, де середня річна температура становить 16,8°C, з середнім мінімумом у найхолодніший місяць 8,7°С, і з середньою річною кількістю опадів 1148 мм. Як декоративний вид вирощується в південній Каліфорнії, і, можливо, в інших теплих місцях.

Морфологія

Дерева до 40 м у висоту і 250 см діаметра, утворюючи широку, опуклу крону в зрілих деревах. Кора спершу гладка, стаючи пластинчастою і шаруватою у великих деревах. Листки розташовані по спіралі, прямі або серпоподібні, до 18 см довжиною в молодих рослин, в інших випадках 3-6 см і шириною 2-4 мм, сіро-зелені, вершини гострі. Єдине насіння вкрите м'ясистою оболонкою, що дозріває від зеленого до жовтого або оранжевого кольору, довгастої, грушоподібної або сферичної форми, 15-20 мм довжиною.

Використання

Afrocarpus gracilior є важливим деревом деревини в Східній Африці і деревина експортується, а також використовується локально. Лісоматеріали використовуються в будівництві і виробництві підлоги, дверей та стінних панелей, теслярських і столярних інструментів та меблів. Цей вид був введений з Ефіопію як плантаційне дерево в інших країнах, наприклад, Індія, де пробні плантації в Дехрадуні були розпочаті в перші роки двадцятого століття.

Загрози та охорона

Вирубки лісів, здається, є головною загрозою для цього виду. Цей вид присутній в кількох національних парках та інших охоронних територіях по всьому ареалу.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.