Agonum dolens

Опис

Жук довжиною від 7 до 8 мм. Тіло бронзове або чорно-бронзове, низ чорний, ноги буро-червоне. Третій проміжок надкрил з трьома, рідко з чотирма порами. Широкий, передньоспинка поперечна.

Спосіб життя

Гігрофільний вид. Поширений у лісовій зоні та на луках. Личинка не описана.[1]

Ареал

Поширений від Західної Європи до Сибіру. У Європі населяє країни від Скандинавії і Німеччини до України й Росії, південна межа - Австрія і Словаччина, можливі знахідки на півночі Італії[2]. В Україні мешкає в лісовій зоні, у лісостепу тільки на правому березі Дніпра, звичайний вид; у південних областях відсутній[1]. У Росії трапляється від європейської частини до Забайкалля та Магадану[3] У Польщі рідкісний, трапляється лише по узбережжях великих річок[4] У Франції реєструвався[5].

Примітки

  1. Пучков, А. В. (червень 2013). Обзор жужелиц трибы Platynini Bonelli, 1810 (Coleoptera, Carabidae) фауны Украины. Український ентомологічний журнал 6 (1): 3–11. Архів оригіналу за 4 березень 2016.
  2. Agonum dolens (C.R. Sahlberg, 1827). Fauna Europaea(англ.)
  3. Agonum dolens C.R. Sahlberg, 1827. ООПТ России(рос.)
  4. Agonum (Agonum) dolens (Sahlberg, 1827). Coleoptera Poloniae(пол.)(англ.)
  5. Agonum dolens (C.R. Sahlberg, 1827). INPN(фр.)(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.