Alchemilla alpina

Alchemilla alpina — вид трав'янистих рослин родини розові (Rosaceae), поширений ув арктично-гористих місцевостях Європи й північного сходу Північної Америки.

Alchemilla alpina
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Рід: Приворотень (Alchemilla)
Вид:
A. alpina
Біноміальна назва
Alchemilla alpina

Морфологічна характеристика

Багаторічні трав'янисті рослини, від зелених до темно-зелених, формують килим, 5–20 см, рідко вище. Кореневища деревні. Стебла висхідні, шовковисто-волохаті. Листки: в прикореневій розетці й чергуються на стеблі, від черешкових до безчерешкових. Листочків 5–7, ланцетні, мають зубчасті краї, голі зверху, знизу густо волохаті. Квіти ростуть у невеликих групах. Квіти: пелюстки відсутні; чашечки радіально симетричні, лаймово-зеленуваті, 2–4 мм в діаметрі, чашолистків 4 (рідко 5); тичинок 4. Плоди — малі сім'янки.

Квітує з червня по середину вересня. Як усі види роду, поширюється без запилення. Насіння формується апоміктично, з диплоїдних клітин материнської рослини і функціональний пилок не утворюється. Таким чином рослини генетично ідентичні від одного покоління до іншого.

Поширення

Європа (Фінляндія, Фарерські острови, Ісландія, Ірландія, Норвегія, Швеція, Велика Британія, Австрія, Німеччина, Швейцарія, Італія, Франція, Іспанія, Андорра, північноєвропейська Росія); Північна Америка (Ґренландія, Сен-П'єр і Мікелон, Ньюфаундленд і Лабрадор). На півночі населяє низинні луки, трав'яні схили, торфовища, стрімчаки, береги струмків. У Центральній та Південній Європі трапляється головним чином ув альпійській зоні, на альпійських луках та чагарникових пустищах.

Використання

Іноді використовують як декоративну. Рослина багата дубильними речовинами, флавоноїдами і органічними кислотами. Зазвичай це може бути використане при лікуванні шлунково-кишкових захворювань.

Галерея

Джерела

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.