Aloe antonii

Aloe antonii (укр. Алое антоні, Алое Антонуана)[1]  сукулентна рослина роду алое.

Aloe antonii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Асфоделові (Asphodelaceae)
Підродина: Asphodeloideae
Рід: Алое (Aloe)
Вид:
A. antonii
Біноміальна назва
Aloe antonii
J.-B.Castillon, 2006

Етимологія

Видова назва походить від імені Антонуана Кастійона — онука автора опису цього виду алое.[2]

Морфологічна характеристика

Деревовидне алое. Форма листя і габітус подібні з Aloe vaombe (Decorse & Poisson), але рослина відрізняється довгим струнким стеблом, з безліччю вовчків по всій довжині, листям з короткими і тонкими основами, китицями з рідко розташованими квітками з відмінними приквітками.

Місця зростання

На крейдяних схилах, званих «цинги» (Tsingy), біля селища Бекопака (Bekopaka), на заході гряди Бемараха (Bemaraha) острова Мадагаскар, провінція Махадзанга, регіон Мелакі.

Історія

Aloe antonii був знайдений на західному узбережжі Мадагаскара у травні 2006 року і описаний французьким ботаніком Жаном-Бернаром Кастійоном у вересні того ж року в журналі Британського товариства любителів кактусів і сукулентів (англ. British Cactus & Succulent Society) «CactusWorld».

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Estrela Figueiredo and Gideon F. Smith. What's in a name: epithets in Aloe L. (Asphodelaceae) and what to call the next new species (англ.)

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.