Aloe bertemariae

Етимологія

Видову назву ця рослина отримала на честь Берти-Марії Ульвестер, дружини доктора Мауріціо Діолі, офіцера італійської ветеринарної служби в Ефіопії[2], що вперше знайшов цю рослину 15 грудня 1999 року, та був одним з авторів опису (разом з Демісс'ю Себсебе) у 2000.

Морфологічна характеристика

Алое bertemariae є безстебельною рослиною середнього розміру з листям, зібраним у розетки з 13-15 листків 50-65 см завдовжки і 8-9 см завширшки. Листя прямостоячі або злегка увігнуті, поздовжньо смугасті і з рясними білясто-зелении плямами. Крайові зубці 1-2 мм завдовжки, нижня поверхня більшості листя має 3-5 колючок. Суцвіття 1-2 м завдовжки, одиночна китиця. Квітконіжка 4-7 мм. Оцвітина темно-червоно-коралового кольору, 20-23 мм завдовжки. Основний період цвітіння триває з листопада по грудень.

Поширення та екологія

Aloe bertemariae росте в Ефіопії в регіоні Огаден, провінція Харарге, за 5 км на захід від села Гудісс по дорозі на Іммі. Росте одиночно або невеликими групами з 3-4 рослин в місцевості, порослій акацією на піщаному та глинистому ґрунті на висоті між 300 і 400 м над рівнем моря.

Охоронний статус

Aloe bertemariae входить до Червоного Списку Міжнародного Союзу Охорони Природи видів даних про які недостатньо. Цей вид росте в Ефіопії, в місцевості, що є ботанічно дуже погано вивчена. Вона розташована від 60 до 190 км від найближчих місць, де інші види алое були зібрані. Загрози цього виду можуть бути пов'язані з близькістю типового місцезнаходження до села і ризиків, пов'язаних із зростанням людського населення та використанням природних ресурсів. Вид вирощується в одному з ботанічних садів, що входять до Міжнародної ради ботанічних садів з охорони рослин (англ. Botanic Gardens Conservation International).

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Estrela Figueiredo and Gideon F. Smith. What's in a name: epithets in Aloe L. (Asphodelaceae) and what to call the next new species (англ.)

Література

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.