Amentotaxus yunnanensis

Amentotaxus yunnanensis вид хвойних рослин родини тисових.

Amentotaxus yunnanensis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Тисові (Taxaceae)
Рід: Amentotaxus
Вид:
A. yunnanensis
Біноміальна назва
Amentotaxus yunnanensis
H.L.Li, 1952 (p. 197)

Поширення, екологія

Країни проживання: Китай (Юньнань); Лаос; В'єтнам. Це, як правило, невелике підліскове дерево, що росте розкидано в змішаних вічнозелених і широколистих лісах, але іноді вид може стати набагато більшим і досягає верхнього шару лісу у первинних закритих вічнозелених дощових лісах. Висотна діапазон знаходиться між 800 м і 1600 м над рівнем моря. Опадів більше 1500 мм, часті тумани. Найбільш часто зустрічається на вапнякових карстових утвореннях, де рослина змішується з іншими хвойними, наприклад, Fokienia hodginsii, Xanthocyparis vietnamensis (локально), Pseudotsuga sinensis, Tsuga chinensis, Podocarpus neriifolius, Dacrydium elatum і Taxus chinensis, а також з покритонасінними. Це відносно тіньовитривалий видів, сіянці і саджанці успішно ростуть під пологом лісу.

Морфологія

Дерево до 20 м у висоту і 25 см діаметром, з широкою, яйцюватою кроною. Листки 3.5–10(15) см завдовжки і 8–15 мм шириною, вузько ланцетні або лінійні, прямі або зігнуті на верхній частині. Аріли фіолетово-червоні при дозріванні, злегка покриті білим порошком.

Використання

Деревина великих дерев цінується для меблевого виробництва, в той час як менші розміри йдуть ремесел і виробництва інструментів. Багато чого з цього робиться в Китаї і цілком імовірно, що деревина в'єтнамського походження використовується. Насіння багате оліями і використовується в лікувальних цілях. Цей вид знаходиться в обмеженому вирощування, наприклад як бонсай.

Загрози та охорона

Загрожують в основному вирубки лісу, що призводить до фрагментації лісових територій зі зниженням чисельності населення. Лише невелика частина даного виду зустрічається на охоронних територіях.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.