Amentotaxus

Amentotaxus рід хвойних рослин родини тисових. Приставка «amento-» означає щось на кшталт «сережка», amentotaxus отже, «сережковий тис».

Amentotaxus
Період існування: середня юранаш час
Amentotaxus formosana
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Тисові (Taxaceae)
Рід: Amentotaxus
Pilg., 1917
Види

Amentotaxus argotaenia
Amentotaxus assamica
Amentotaxus formosana
Amentotaxus hatuyenensis
Amentotaxus hekouensis
Amentotaxus poilanei
Amentotaxus yunnanensis

Вікісховище: Amentotaxus

Таксономічні нотатки

Хоча деякі вчені включають рід у родину Cephalotaxaceae, молекулярні дані свідчать дуже сильно, що він є сестринським до роду Torreya (Fu et al. 1999). Cheng et al. (2000) підтвердили цей висновок за допомогою аналізу matK гена хлоропластів (кодування білка), і окремо з використанням ядерних даних.

Поширення, екологія

Рід є ендеміком субтропічної Південно-Східної Азії, від Тайваню на захід через південь Китаю до Ассаму в східній Гімалаях, і на південь, у В'єтнам.

Морфологія

Вічнозелені, дводомні чагарники або невеликі дерева, 2–15 м висотою, схожі на Cephalotaxus, відрізняючись від нього в чоловічими шишками, які тонкі, висячі й ростуть групами (по 2–4 разом). Бруньки розташовані навпроти. Голки лінійно-ланцетні, 4–12 см завдовжки і 6–10 мм шириною, розташовані навпроти, шкірясті, загострені, зверху зелені, з 2 голубуватими смугами на нижній поверхні. Вони відрізняються від роду Cephalotaxus більш широким листям, і від Torreya тим, що листки не гострі. Чоловічі (пилкові) шишки сережкоподібні, довжиною 3–15 см, згруповані в кластери по 2–6 разом, отримані з однієї бруньки. Жіночі (насіннєві) шишки одиничні або згруповані по кілька разом на коротких стеблинках, вони дозрівають приблизно за 18 місяців. Фрукти червонуваті, аріли не зовсім огортають насіння, оскільки відкриті на вершині.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.