Angelica heterocarpa

Angelica heterocarpa вид рослин із родини окружкових (Apiaceae).

Angelica heterocarpa
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Окружкові (Apiaceae)
Рід: Дягель (Angelica)
Вид:
A. heterocarpa
Біноміальна назва
Angelica heterocarpa
Lloyd, 1859

Біоморфологічна характеристика

Багаторічна рослина від 1 до 2 метрів заввишки з дуже порожнистим стеблом, гладким, рифленим і грубо запушеним у верхній частині. Листки дуже рясні, двоперисті, з ланцетними або яйцювато-ланцетними листочками, при основі послаблені або клиноподібні, дрібно зазубрені, з зубцями, що закінчуються плівчастими вістрями. Зонтики великі. Квіти білі. Плід у довжину 4–6 мм, овальні чи еліптичні, з тупими ребрами, краї трохи більші або розширені у вигляді потовщених крил[1].

Середовище проживання

Ендемік південно-західної Франції. Цей вид росте уздовж західного узбережжя Франції. Його ареал має площу 25 000 км². Росте по краях річок і лиманів[2].

Загрози й охорона

Основними загрозами для цього виду є експлуатація лісів без відновлення, розвиток інфраструктури в міських і промислових районах (портах), а також зміна гідрографічного функціонування, наприклад, будівництво набережних, створення судноплавних шляхів або рекультивація землі з моря[2].

Angelica heterocarpa внесена до списку пріоритетних видів у Додатку II Оселищної директиви та в Додатку I Конвенції про збереження дикої природи та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Він охороняється на національному рівні у Франції (Додаток 1). Охоронні заходи проводяться в Нанті та південно-західних лиманах, координуються Ботанічними консерваторіями Бреста та Південної Атлантики[2].

Примітки

  1. Angelica heterocarpa. Tela Botanica. Процитовано 28.01.2022. (фр.)
  2. Juillet, N. (2011). Angelica heterocarpa. The IUCN. Процитовано 28.01.2022. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.