Avast Antivirus

Avast! (англ. стій!), Аваст антивірусна програма для ПК на базі операційних систем Microsoft Windows, macOS та Linux, для КПК на базі Palm та Windows CE а також для смартфонів і планшетів на базі Android та iOS. Розроблена компанією AVAST Software, яка була заснована 1991 року у Чехії. Головний офіс компанії знаходиться у Празі. Випускається у вигляді кількох версій: платних Pro, Internet Security і Premier та безкоштовної Free для некомерційного використання.

Avast!
Початкова сторінка Avast! 11.1.2253
Тип Антивірус
Розробник AVAST Software
Версії
18.4.2338 (10 травня 2018), 18.6.2349 (21 серпня 2018), 18.7.2354 (9 жовтня 2018), 19.1.2360 (7 січня 2019), 19.2.2364 (6 лютого 2019), 20.2.2401 (1 квітня 2020) і 20.8.2432 (7 жовтня 2020)[1]
Платформа Багатоплатформність
Операційна система Windows XP10 (32/64-bit), Linux, macOS, Palm OS, Windows Server Edition, Android, iOS
Розмір 276 Мб
Доступні мови Багатомовний (45 мовних пакетів)
Українська Так
Стан розробки Активний
Ліцензія Freeware, Shareware
Онлайн-документація archive.org/details/manualzz-id-25216620(фр.)
Вебсайт www.avast.ua

Назва Avast! походить від абревіатури Anti-Virus Advanced Set (укр. Антивірус — просунутий набір). Примітний той факт, що розробники не прагнули, щоб абревіатура збігалася з англійським словом «avast!» (укр. стій); це вийшло випадково[2].

Станом на 2017 рік вважається найпопулярнішим безкоштовним антивірусом[3] та найбільшу долю ринку антивірусних програм.[4] За даними розробників усього антивірусом користуються понад 170 мільйонів користувачів у всьому світі[5].

У грудні 2019 року з'ясувалося, що автори антивірусу збирали і продавали інформацію про користувачів — від 2013 року компанія експлуатувала дані 400 млн клієнтів. Генеральний директор компанії Ондрей Влчек (Ondrej Vlcek) підтвердив продаж масивів даних, однак заявив, що вся інформація була знеособлена: за його словами, до завантаження на сервери компанії ця інформація позбавлялася персональної складової — URL-адреси, імен та іншого. Він пояснив, що активність користувачів відстежувалася через доповнення в браузері, а пізніше передавалася компанії Jumpshot для аналізу. Проте працівники фірми-продавця стверджують, що пропонують клієнтам «деталізовані дані»: за їхніми словами, вони володіють базою 100 млн користувачів і інформацією про їхню поведінку в мережі — що вони шукають, як взаємодіють з продуктами і які покупки роблять.[6]

Можливості програми

  • Резидентний захист здійснюється незалежними модулями («екранами»):
    • Екран файлової системи — основний компонент сканера в реальному часі. Відстежує всі локальні операцій з файлами та папками на комп'ютері.
    • Екран пошти — відстежує весь трафік програм для роботи з електронною поштою і сканує всі листи до того, як вони потраплять на комп'ютер, таким чином запобігаючи можливій шкоді. Здійснює перевірку трафіку по протоколах POP, SMTP, IMAP і NNTP.
    • Вебекран — аналізує всі дії користувача при відвідуванні вебсайтів в Інтернеті.
    • Екран P2P — відстежує завантаження більшості клієнтів файлообмінних мереж та торент-клієнтів.
    • Екран інтернет-чатів — перехоплює всі завантаження з застосунків для миттєвого обміну повідомленнями і перевіряє їх на відсутність вірусів.
    • Мережевий екран — відстежує всю мережеву активність і блокує віруси, які намагаються заразити систему через мережу. Крім того, екран блокує доступ до відомих шкідливих вебсайтів.
    • Екран сценаріїв — перехоплює всі сценарії, що виконуються в системі, як локальні, так і віддалені.
    • Екран поведінки — відстежує систему на предмет підозрілої поведінки програм, попереджуючи користувача про всі незвичайні дії. Виводить попереджувальні повідомлення тільки в останніх версіях програми.
  • Видалення шпигунського програмного забезпечення (англ. spyware) з комп'ютера.
  • Можливість встановлення пароля на зміну настройок програми.
  • Багатомовний інтерфейс, підтримка 45 мов.
  • Голосові повідомлення при виявленні шкідливої ​​програми і при успішному оновленні вірусної бази даних. До п'ятої версії використовувався чоловічий голос. Починаючи з п'ятої — жіночий.
  • Антивірусний сканер командного рядка (у версії Professional Edition).
  • Ведення VRDB (англ. Virus Recover Database — бази відновлення зіпсованих виконуваних файлів).
  • Починаючи з шостої версії, безкоштовний варіант антивірусу включає додаткову функцію WebRep. Ця функція інформує користувача про репутацію відвідуваних сайтів на підставі оцінок, виставлених спільнотою користувачів Avast!
  • Підтримка скінів (тем оформлення), однак, починаючи з п'ятої версії, ця можливість відсутня.
  • Продукт сертифікований ICSA.

Відмінності між версіями програми

Avast! випускається у версіях Free Edition (поширюється за ліцензією Freeware), Pro Antivirus, Internet Security та Premier (Shareware)[7][8].

Avast! Free з моменту установки працює 30 днів, потім вимагає безкоштовної реєстрації. Після заповнення реєстраційної форми програма вважається активованою на 365 днів.

Річна ліцензія Avast! Pro коштує від 249 грн, а Internet Security — від 349 грн[9].

Відмінності між версіями з точки зору користувача стосуються переважно інтерфейсу і деяких спеціалізованих функцій (у безкоштовній версії відсутні такі функції, як автоматичний брандмауер, антиспам і підтримка командного рядка), всі версії використовують одну і ту ж антивірусну базу. Починаючи з шостої версії, у Free Edition було додано частину функцій з платних продуктів, серед яких ізольоване середовище Avast! Sandbox і захист скриптів.

Також AVAST Software випускає версії для операційної системи Linux, для КПК (на платформі Palm і Windows CE), а також серверні версії антивірусу.


Avast! Free AntivirusAvast! Pro AntivirusAvast! Internet SecurityAvast! Premier
Модуль антивірусного сканування ТакТакТакТак
Захист від руткітів ТакТакТакТак
Захист від шпигунських програм ТакТакТакТак
Avast! Online Security ТакТакТакТак
Avast! DeepScreen ТакТакТакТак
Avast! Пісочниця НіТакТакТак
Avast! SafeZone НіТакТакТак
Сканер командного рядка НіТакТакТак
вбудований брандмауер НіНіТакТак
Антиспамовий фільтр НіНіТакТак
Avast! Auto Software Updater НіНіНіТак
Безповоротне знищення даних НіНіНіТак

Нагороди

  • Platinum Performance Award On-Access Scanning за лютий 2010 року від Anti-Malware.ru[10].

Примітки

Посилання

  • www.avast.ua — офіційний сайт «Avast Antivirus». (укр.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.