CMake

CMake
Тип інструмент розробки
Автор(и) Kitwared
Розробник Andy Cedilnik, Bill Hoffman, Brad King, Ken Martin, Alexander Neundorf
Стабільний випуск 3.6.1 (22 липня 2016 (2016-07-22))
Репозиторій gitlab.kitware.com/cmake/cmake
Платформа крос-платформова програма
Операційна система крос-платформовий
GNU фреймворк Qt
Мова програмування C++[1]
Ліцензія нова BSD License
Вебсайт www.cmake.org

 CMake у Вікісховищі

CMake — крос-платформовий відкритий генератор сценаріїв складання. CMake не займається безпосередньо складанням, a лише генерує файли управління складанням з файлів CMakeLists.txt :

  • Makefile в системах Unix для складання з допомогою make
  • файли projects/workspaces (.dsp/.dsw) у Windows для збірки з допомогою Visual C++
  • проекти XCode у Mac OS X

З переваг CMake можна відзначити: проста мова сценаріїв, засоби розширення функціональності через модулі, мінімальне число залежностей (немає прив'язки до M4, Perl або Python), підтримка кешування, наявність засобів для крос-компіляції, підтримка генерації файлів складання для широкого спектра систем складання і компіляторів, наявність утиліт ctest і cpack для визначення сценаріїв тестування і складання пакунків, утиліта cmake-gui для інтерактивного налаштування параметрів складання.

CMake виступає як альтернатива Autotools і використовується в таких проектах, як KDE, LLVM/Clang, MySQL, MariaDB, ReactOS і Blender. Сирцевий код CMake написаний мовою C++ і поширюється під ліцензією BSD.

Історія

Досить давно розроблена в співтоваристві GNU система Autotools на базі Perl і M4 є широко поширеною, але вимагає певних навичок для практичного використання. Існуючі версії в ряді випадків несумісні одна з одною. Autotools реалізована для Unix/Linux платформ.

21 грудня 2008 з'явилася система SCons (версії 1.2.0), що використовує мову Python. З одного боку, це робить систему розширюваною, але з іншого — ускладнює її вивчення і використання, одночасно знижуючи швидкодію. Наприклад, для вирішення стандартних завдань доводиться використовувати «хитрий» код.

CMake ж написаний мовою C++ і використовує вкрай просту макромову. Водночас цієї мови виявляється досить для більшої частини завдань конфігурування. Окремі операції конфігурування реалізовані у вигляді модулів.

Виноски

  1. Ohloh Analysis Summary - CMake. Ohloh. Процитовано 25 грудня 2009.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.