Carlsberg Group

«Carlsberg Group» данська пивоварна компанія, заснована 1847 року місцевим промисловцем Якобом Крістіаном Якобсеном та названа на честь його сина Карла. На сьогодні — потужна міжнародна пивоварна група, яка володіє виробничими потужностями у більш ніж 20 країнах світу та займає 4-те місце у рейтингу світових пивоварних корпорацій за рівнем доходів (після Anheuser-Busch InBev, SABMiller та Heineken International).

Carlsberg Group
англ. CARLSBERG BREWERIES A/S[1]
Тип публічна компанія
Форма власності aktieselskab
Галузь броварство
Гасло Мабуть, найкраще пиво у світі.
Засновано 1847
Засновник(и) J. C. Jacobsend
Штаб-квартира Копенгаген, Данія
Територія діяльності міжнародна
Ключові особи Йорген Буль Расмуссен (Президент та виконавчий директор)
Продукція пиво, безалкогольні напої
Виторг DKK 64,506 мільярдів ($9,528 млрд)(2014)[2]
Операційний прибуток (EBIT) DKK 9,227 мільярдів ($1,363 млрд)(2014)[2]
Чистий прибуток DKK 4,938 мільярди ($729,4 млн)(2014)[2]
Активи DKK 136,9 мільярди ($20,233 млрд)(2014)[2]
Власник(и) Carlsberg Foundationd[3] і BlackRock[3]
Співробітники близько 40 тисяч (2014)
Дочірні компанії
  • Шуменско, Holsten, Carlsberg Polska, Carlsberg Breweries, Carlsberg Ukraine, Olympic Breweryd, Ringnesd і Baltic Beverages Holdingd
  • www.carlsberggroup.com
     Carlsberg Group у Вікісховищі

    Історія

    Carlsberg Sort Guld

    Компанію було засновано на околиці Копенгагена данським промисловцем Якобом Крістіаном Якобсеном у 1847 році, першу партію пива зварено 10 листопада того ж року. 1875 року почала роботу лабораторія Carlsberg, покликана забезпечити високі стандарти якості продукції броварні. Поступово Carlsberg став одним з провідних виробників пива у країні.

    Продукція Carlsberg експортувалася на зовнішні ринки, починаючи з 1868 року, однак міжнародна виробнича експансія компанії розпочалася лише 1968 року з відкриттям броварні у Блантайрі, найбільшому місті південноафриканської Малаві. 1970 року Carlsberg придбав одного з головних конкурентів на внутрішньому ринку — компаніюTuborg. У 1990 активи Carlsberg поповнила англійська броварня Tetley.

    2001 року Carlsberg Group уклала угоду з норвезькою холдинговою компанією Orkla ASA, за умовами якої отримала контроль над пивоварними активами норвезького холдингу, які включали пивоварні підприємства у Північній та Східній Європі. Подальший розвиток міжнародного бізнесу Carlsberg пов'язаний з купівлею, спільно з іншим «пивним гигантом» — компанією Heineken International, британської пивоварної корпорації Scottish & Newcastle. До данської компанії відійшли пивоварні активи британців у Китаї, В'єтнамі, Франції та країнах Східної Європи. Carlsberg Group також належить грецька броварня Mythos.

    Carlsberg Group в Україні

    На ринок України Carlsberg Group вийшла 2001 року, отримавши 50 % частку власності у холдингу Baltic Beverages Holding, який контролював 3 пивоварних заводи в Україні. 2008 року данська компанія придбала частку активів компанії Scottish & Newcastle, другого співвласника Baltic Beverages Holding, отримавши, зокрема, повний контроль над цим холдингом. На сьогодні операційне управління підприємствами холдингу в Україні (Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» у Запоріжжі, Київський пивоварний завод «Славутич» та Львівська пивоварня) здійснюється групою Carlsberg через компанію Славутич, Carlsberg Group.

    Сукупна потужність підприємств Carlsberg Group в Україні досягає 70 мільйонів декалітрів, по результатах 2014 року компанія контролювала 28 % обсягів українського ринку[2], утримуючи за цим показником 2 місце на ринку та поступаючись лише підконтрольній Anheuser-Busch InBev компанії ПрАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА».

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.