Carpe Diem (гурт)

«Carpe Diem» (Карпе Діем) французький рок-гурт напрямку електричний, симфонічний прогресивний рок. Такий же особливий гурт як і Ange на чолі з Claude-Marius David (саксофон і флейта) Карпе Діем записав два альбоми. Їх вишуканий прогресивний рок включає рідкісні вокальні партії та інструментальну інтенсивність і красу. Музичні теми граційні, відпрацьовані, прекрасно розроблені та організовані. Пливучі модифіковані органні звуки прекрасно поєднуються з ліричними партіями флейти або повітряними гітарами, створюючи казкову рок-атмосферу, повну свіжості й витонченості. Музику Карпе Діем можна порівняти з музикою Caravan чи Fruupp й деякою мірою Van Der Graaf Generator.

Carpe Diem
Основна інформація
Жанр прогресивний рок
Роки 1970 1979
Країна Ніцца, Франція
Мова французька
Лейбл Musea Records
Склад Christian Truchi
Gilbert Abbenanti
Alain Berge
Alain Faraut
Claude-Marius David

Біографія

Цей французький гурт був заснований у Ніцці як і Shylock. Обидва гурти записали по два альбоми, але звучання їх відмінне. Звучання Carpe Diem різноманітніше, а також має деяку частку вокалу і деякі духові інструменти (флейта і сопрано-саксофон). Можна сказати, що вони мають типове французьке прогресивне симфонічне звучання другої половини 70-х, таке як у гуртів Pulsar, Atoll і трохи менше в Ange і Mona Lisa.

Альбом En Regardant Passer le Temps, 1975

Відкриває альбом композиція «Voyage du Non-Retour», яка за стилем є близькою до класичного спейс-року з елементами джаз-фьюжну і симфонічного прогресивного року. Так, загалом, це інструментальна п'єса являє собою не що інше, як справжній, інтенсивний, енергійний спейс-рок. Два довгих треки на альбомі, «Réincarnation» і «Jeux Du Siècle» (2 і 3), обидва з яких містять невелику кількість вокалу драматичного характеру (французькою мовою), цілком складаються із структур, які характерні для класичного симфонічного арт-року і більше нічого. Є елементи (тільки елементи) спейс-року в іншій композиції альбомі, «Publiphobie» (4), але її домінуючою стилістикою є класичний симфонічний прогресивний рок.

Композиції

1 — Voyage du Non-Retour 3'48 (Abbenanti, Truchi)
2 — Réincarnation 12'50 (Truchi / Yeu)
3 — Jeux Du Siècle 10'10 (David / Truchi)
4 — Publiophobie 9'54 (Faraut / Berge)

Загальний час звучання 36:46

Музиканти

— Christian Truchi / клавішні і вокал
— Gilbert Abbenanti / електрична та акустична гітари
— Alain Berge / бас-гітара
— Alain Faraut / барабани
— Claude-Marius David / флейта, перкусія та сопрано-саксофон

Альбом Cueille le Jour, 1976

... Поки тираж дебютного альбому "En regardant passer le temps" реалізовувався на батьківщині артистів і в канадській провінції Квебек, Carpe Diem щосили трудилися над матеріалом наступного. У грудня 1976 року вони засіли в студії Azurville, де через 10 днів повністю завершили запис "Cueille le Jour".

Основа диску - 22-хвилинна сюїта "Couleurs". П'ять складових її частин мають різне авторство, але це практично не впливає на цілісність твору. Починаючи з "Premiere pas" дія поступово зосереджується навколо делікатної, блискуче розігруваної бесіди клавішних Христина Трюші (орган, синтезатор string-ensemble, піано, лід-вокал), гітари Жильбера Аббенанті і саксофона Клода-Маріуса Давида. Та й вокал, який з'являється на 13-й хвилині треку у виконанні маестро Трюші ідеально вписується в картину зворушливим дзвінким тембром.

Другий бік диску містить також деякі дійсно гарні треки, наприклад, сумну, приправлену ​​флейтовими пасажами і акустичними переборами баладу "Miracle de la Saint-Gaston" і етюд "Divertimento", який базується на суто камерному неокласичному діалозі фортепіано та саксофона; прекрасний зразок універсальності композиторського мислення Давида і Трюші.

Композиції

1 — Couleurs 21'38
I. Premier Pas
II. La Traversée Des Sables
V. Les Portes Du Silence
III. Dernier Village... Premières Neiges
IV. Rencontre
2 — Naissance 3'23
3 — Le Miracle de la Saint-Gaston 3'38
4 — Laure 2'44
5 — Tramontane 3'37
6 — Divertimento 3'56
7 — Rencontre (Except from Couleurs - English Version) 3'22

Загальний час звучання 42:18

Музиканти

— Christian Truchi / орган, струнний ансамбль, клавішні і вокал
— Gilbert Abbenanti / гітара
— Alain Berge / бас-гітара
— Alain Faraut / барабани
— Claude-Marius David / флейта, перкусія та сопрано-саксофон

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.