Ceratophyllum muricatum

Ceratophyllum muricatum (кушир колючий[1]) вид кушироцвітих рослин родини куширових.

Ceratophyllum muricatum
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Порядок: Кушироцвіті (Ceratophyllales)
Родина: Куширові (Ceratophyllaceae)
Рід: Кушир (Ceratophyllum)
Вид:
C. muricatum
Біноміальна назва
Ceratophyllum muricatum
Cham., 1829

Поширення, екологія

Поширений у Європі, Азії та Африці. Часто росте в ставках, річкових басейнах та озерах.

Морфологія

Це багаторічна водна рослина, як правило, підводна, без коренів або рідко укорінена. Листки 3–4 рази пальчасті; кінцеві сегменти листя ниткоподібні, цілі або з кількома, на нерегулярній відстані зубчиками. Рослини однодомні, чоловічі та жіночі квітки поодинокі або в малоквіткових кластерах, сидячі в пазухах листків, дуже маленькі, чашолистки і пелюстки відсутні. Плід — сім'янка в основному з кількома шипами, 4,5–7 мм завдовжки, яйцювата. Період цвітіння: початок літа; період плодоношення: серпень —вересень.

Використання

У Південно-Східній Азії (Китай, Камбоджа, Лаос), ця рослина використовується для годування качок і риби в господарствах і рибних ставках, відповідно. Вид також використовується в акваріумах.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.