Cheirolophus crassifolius

Cheirolophus crassifoliusвид квіткових рослин з родини айстрових (Asteraceae). Епітет crassifolius означає «товстолистий»[1].

Cheirolophus crassifolius
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Айстроцвіті (Asterales)
Родина: Айстрові (Asteraceae)
Рід: Cheirolophus
Вид:
C. crassifolius
Біноміальна назва
Cheirolophus crassifolius
(Bertol.) Susanna, 1999
Синоніми

Centaurea crassifolia Bertol.
Palaeocyanus crassifolius (Bertol.) Dostál

Біоморфологічна характеристика

Це багаторічний кущ[2]. Висота від 20 до 80 сантиметрів. Стебло коротке. Блискучі зелені листки на коротких ніжках майже всі в прикореневій розетці. Вони мають довжину від 5 до 7 сантиметрів, і ширину 1.5 сантиметра, від зворотно ланцетних до лопатчатих і чітко м'ясисті, краї гладкі чи зубчасті. Стеблові листки лінійно-лопатоподібні й менші. Суцвіття від 2 до 2.5 см у діаметрі. Приквітки цілі, шкірясті. Трубчасті квіточки пурпурного чи білого кольору, зовнішні стерильні. Плоди в довжину від 6 до 8 мм, безволосі сім'янки. 2n = 30. Період цвітіння: березень — вересень.

Середовище проживання

Ендемік а. Мальта: о. Мальта, Гоцо, скеля Фунгус. Вважається палеоендеміком. Обмежується кораловими вапняковими приморськими скелями та осипами, росте на повному сонці[2].

Використання

Це національна рослина Мальти[2].

Загрози й охорона

У виду є ряд загроз. По-перше, рідко можна знайти молоді рослини цього довгоживучого виду, можливо, через те, що личинки невідомої молі нападають на плоди, що розвиваються. По-друге, місце проживання перебуває під загрозою видобутку каменів, оскільки крихкі валунні скелі руйнуються від хвилі тиску, від вибухів поблизу динаміту. По-третє, низка місць зростання постраждала від людського впливу, особливо ті, які є найлегше доступними. Нарешті, вид, навіть у недоступних місцях перебуває під загрозою через інтродуковані чужорідні види рослин, зокрема Opuntia ficus-indica, Agave americana та Carpobrotus edulis[2].

На міжнародному рівні цей вид внесений до Додатку II Оселищної директиви. На національному рівні він охороняється Регламентом про охорону флори та фауни[2].

Галерея

Примітки

  1. Dictionary of Botanical Epithets. Процитовано 02.02.2022. (англ.)
  2. Stevens, D.; Lanfranco, E. (2006). Cheirolophus crassifolius. The IUCN. Процитовано 02.02.2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.