Cilk

Cilk, Cilk++ і Cilk Plus є  мовами програмування загального призначення розроблені для багатопотокових паралельних обчислень. Вони засновані на мовах C і C ++, які вони розширюють конструкціями для створення паралельних потоків та fork–join методологією.

Cilk
Парадигма Імперативне програмування, Паралельні обчислення, Процедурне програмування і структурне програмування
Дата появи 1994
Творці Массачусетський технологічний інститут
Розробник Массачусетський технологічний інститут
Система типізації статичнаd, слабка типізаціяd і manifest typingd
Під впливом від C
Вебсайт cilkplus.org

Спочатку мова була розроблена в 1990-і роки в Массачусетському технологічному інституті (MIT) в групі Чарльза Лейзерсона. Пізніше Cilk була розширена в Cilk ++ компанією Cilk Arts. Ця компанія згодом була придбана компанією Intel, що дозволило збільшити сумісність з існуючим C і C ++ кодом.

Історія

MIT Cilk

Мова програмування Cilk утворилася внаслідок об'єднання трьох окремих проектів МІТ: [1]

  • Теоретична робота з планування багатопотокових програм.
  • StarTech - паралельна шахова програма побудована для запуску на Thinking Machines Corporation's Connection Machine моделі CM-5
  • PCM/Threaded-C – оснований на С пакет для планування continuation-passing потоків на СМ-5

У квітні 1994 року ці три проекти були об'єднані в "Cilk". Перший компілятор Cilk-1  був випущений у вересні 1994 року.

Оригінальний Cilk мову був заснований на ANSI C, з додаванням до Cilk спеціальних ключових слів, для можливості здійснювати паралельність програм.

Cilk був реалізований як транслятор на C, орієнтований на GNU C Compiler (GCC). Остання версія, Cilk 5.4.6, доступна в MIT в лабораторії комп'ютерних наук та штучного інтелекту (CSAIL), але більше не підтримується.[2]

Cilk Arts та Cilk++

До 2006, ринок Cilk був обмежений для високопродуктивних обчислень. Поява багатоядерних процесорів в звичайних обчислювальних системах та продажі сотні мільйонів нових паралельних комп'ютерів, які поставляються з кожним роком все більше і більше, наштовхнула Cilk Arts створити і вивести на ринок сучасну версію Cilk, яка підтримуватиме комерційні потреби програмістів нового покоління. В жовтні 2007 року компанія закрила фінансування компіляторів серії А, і випустила новий продукт - Cilk ++ 1.0, який почав поставлятися в грудні 2008 року.

 Cilk ++ відрізняється від Cilk декількома рішеннями: підтримка C ++, підтримка циклів, і hyperobjects - нової конструкції, призначеної для вирішення проблеми в паралельному доступі  до глобальних змінних. Cilk ++ був пропрієтарним програмним забезпеченням. Як і його попередник, він був реалізований як компілятор Cilk-to-C ++. Вона підтримує компілятори Microsoft і GNU.

Intel Cilk Plus

31 липня 2009, Cilk Arts оголосила на своєму вебсайті, що її продукти і технічна команда в даний час входять до складу Intel Corp. Intel і Cilk Arts об'єднали свої передові технології, що в подальшому призвело до виходу Intel Cilk Plus у вересні 2010 року. Cilk Plus отримує значні спрощення в конструкціях, запропонованих Cilk Arts в Cilk ++, щоб усунути необхідність в декількох вихідних ключових словах Cilk, додаючи можливість spawn функції  мати справу зі змінними, які беруть участь в операціях по скороченню. Cilk Plus відрізняється від Cilk і Cilk ++ додаванням масиву розширень, які включаються в комерційний компілятор (від Intel), а також сумісністю з існуючими відладчиками.[3]


Відмінності між версіями

У початковій реалізації MIT Cilk, ключовим словом, яке визначало функцію написану на Cilk було слово cilk. В цій версії Cilk-процедури можуть безпосередньо викликати C-процедури, але C-процедури не можуть викликати або створювати процедури Cilk. Тому дане ключове слово було необхідне, щоб відрізнити Cilk код від коду C. Cilk Plus знімає ці обмеження, так що функції С і С ++ можуть викликатися в Cilk Plus коді і навпаки.

Функції мови

Принципом конструкції мови Cilk є те, що програміст повинен сам визначити парлельні блоки програми, які можуть безпечно виконуватися паралельно; при цьому вони повинні бути позначені в середовищі виконання, зокрема,в планувальнику, який вирішує, під час виконання, як розділити роботу між процесорами. Саме тому, що обов'язки розділені між процесорами, програма на Cilk може працювати без перезапису на будь-якій кількість процесорів, в тому числі і на одному

Завдання паралелізму: spawn and sync

Головним доповненням до Cilk C є два ключових слова, які в сукупності дозволяють писати паралельні програми

  • spawn дозволяє безпечно викликати і запускати функції в паралельному потоці.
  • Ключове слово sync вказує на те, що поточна функція не може виконуватись поки не завершаться всі функції, які були викликані раніше.

(В Cilk Plus, ключові слова описуються як _Cilk_spawn і _Cilk_sync або cilk_spawn і cilk_sync, якщо включені заголовки Cilk Plus)

Нижче наведено код рекурсивної реалізації функції Фібоначчі в Cilk, з паралельним викликом рекурсивних функцій, що демонструє використання ключових слів, spawn та sync. 

cilk int fib(int n) {
    if (n < 2) {
        return n;
    }
    else {
       int x, y;

       x = spawn fib(n - 1);
       y = spawn fib(n - 2);

       sync;

       return x + y;
    }
}

Cilk Arts та Cilk++

До 2006, ринок Cilk був обмежений для високопродуктивних обчислень. Поява багатоядерних процесорів в звичайних обчислювальних системах та продажі сотні мільйонів нових паралельних комп'ютерів, які поставляються з кожним роком все більше і більше, наштовхнула Cilk Arts створити і вивести на ринок сучасну версію Cilk, яка підтримуватиме комерційні потреби програмістів нового покоління. В жовтні 2007 року компанія закрила фінансування компіляторів серії А , і випустила новий продукт - Cilk ++ 1.0, який почав поставлятися в грудні 2008 року.

У початковій реалізації MIT Cilk, ключовим словом, яке визначало функцію написану на Cilk було слово cilk. В цій версії Cilk-процедури можуть безпосередньо викликати C-процедури, але C-процедури не можуть викликати або створювати процедури Cilk. Тому дане ключове слово було необхідне, щоб відрізнити Cilk код від коду C. Cilk Plus знімає ці обмеження, так що функції С і С ++ можуть викликатися в Cilk Plus коді і навпаки.

Паралельні цикли

В Cilk ++ були додані додаткові конструкції, однією із них є паралельний цикл, який позначається cilk_for в Cilk Plus.

cilk int fib(int n) {
    if (n < 2) {
        return n;
    }
    else {
       int x, y;

       x = spawn fib(n - 1);
       y = spawn fib(n - 2);

       sync;

       return x + y;
    }
}

Цей алгоритму реалізує паралельний цикл, який має таке трактування: тіло циклу, в даному випадку, викликає деяку функцію F, яка отримує як параметр деяке значення з масиву а, виконується для кожного значення і від нуля до n в невизначеному порядку. Cпецифікація Cilk не визначає точну поведінку конструкції, типова реалізація виконується за принципом "розділяй і володарюй". 

Редуктори та гіпероб'єкти

(В Cilk Plus, ключові слова описуються як _Cilk_spawn і _Cilk_sync або cilk_spawn і cilk_sync, якщо включені заголовки Cilk Plus)

 Найбільш поширеним типом hyperobject є редуктор, що відповідає пункту відновлення в OpenMP або алгебраїчному поняттю моноїд. Кожен редуктор має одиничний елемент і асоціативну операцію, яка поєднує в собі два значення. Архетипний редуктор є підсумовувачем чисел: одиничний елемент визначається, як рівний нулю, а асоціативна функція обчислює суму. Цей редуктор вбудований в Cilk ++ і Cilk Plus:

// Compute ∑ foo(i) for i from 0 to N, in parallel.
cilk::reducer_opadd<float> result(0);
cilk_for (int i = 0; i < N; i++)
    result += foo(i);

Масиви значень

Intel Cilk Plus додає позначення для вираження високорівневих операцій над цілими масивами або секціями масивів

 // y ← α x + y
 void axpy(int n, float alpha, const float *x, float *y)
 {
     for (int i = 0; i < n; i++) {
         y[i] += alpha * x[i];
     }
 }

В Cilk Plus може бути виражено, як:

y[0:n] += alpha * x[0:n];

Це позначення допомагає компіляторові ефективно векторизувати додатки. Intel Cilk Plus дозволяє використовувати  С/ C ++ операції до кількох елементів масиву паралельно, а також надає набір вбудованих функцій, які можуть бути використані для виконання векторизованних зрушень, обернень і скорочень. Подібна функціональність існує в Fortran 90; Cilk Plus відрізняється тим, що він ніколи не виділяє тимчасові масиви, тому використання пам'яті легше передбачити.

Елементарні функції

В Cilk Plus елементарними функціями є регулярні функції, які можна викликати або зі скалярними аргументами або із елементами масиву паралельно. Вони аналогічні функціям в OpenCL.

#pragma simd

Прагма дає дозвіл компіляторові векторизовати цикл навіть у тих випадках, коли автоматична векторизація може призвести до збою. Це найпростіший спосіб вручну застосувати векторизацію.

Дивитись також

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.