cons

В програмуванні, cons (/ˈkɒns/) фундаментальна функція більшості діалектів LISP. cons конструює (англ. constructs, звідки й назва) об'єкти в пам'яті, які містять два значення чи вказівники на значення. Такі об'єкти називають комірками (англ. cells), консами (англ. conses), неатомарними S-виразами ("NATSes") або парами. Ліву частину пари (перший елемент) називають car, праву (другий елемент) — cdr.

Також цей трохи пов'язаний з поняттям конструктора в ООП, який створює новий об'єкт за аргументами і трохи більше пов'язаний з функцією конструктором у системах алгебричних типів даних.

Слово "cons" та вираз "зконсити" є частиною більш загального жаргону функціонального програмування. Іноді оператори які мають подібну мету, особливо в контексті обробки списків, вимовляються як "cons". (Гарним прикладом є оператор :: в ML, Elm[1] та Scala, який додає елемент до початку списку.)

Зноски

  1. List - core 4.0.5. Процитовано 24 серпня 2016. «Pronounced "cons"»

Див. також


Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.