Crataegus margarettae

Crataegus margarettaeвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Crataegus margarettae
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Підродина: Мигдалеві (Amygdaloideae)
Триба: Maleae
Підтриба: Malinae
Рід: Глід (Crataegus)
Вид:
C. margarettae
Біноміальна назва
Crataegus margarettae
Ashe, 1900

Біоморфологічна характеристика

Це кущ 60–70 дм заввишки. Нові гілочки голі, коричнево-сірі, старші тьмяно-сірі; колючки на гілочках від мало до численних, прямі або вигнуті, однорічні чорнуваті, ± блискучі, тонкі, 2.5–5 см. Листки: ніжки листків 30–60% від довжини пластин, голі, спочатку зазвичай з дрібними залозками, стають залозистими; листові пластини від зелених до блакитно-зелених, майже кулясті, яйцюваті чи зворотно-яйцюваті, рідше від еліптично-ромбічних до еліптичних або ланцетно-еліптичних, 3–5 см (менш як 2.5 у var. meiophylla), основа від клиноподібної до закругленої до широко клиноподібної, часточок 1–3 (або 4) на кожному боці, верхівки часток від тупих до кутастих, нижня поверхня гола, верхня поверхня ± рідко щільно притиснуто-коротко-запушена молодою, потім майже гола. Суцвіття 6–15-квіткові. Квітки (8)12–17 мм у діаметрі; гіпантій голий; чашолистки вузько-трикутні, 4–5 мм; тичинок 20; пиляки кольору слонової кістки. Яблука жовті, оранжево-червоні, червоні або тьмяно-бордові, від широко-еліпсоїдних до майже кулястих, 7–12 мм у діаметрі. 2n = 34[1].

Ареал

Зростає у північно-східній частині США (Айова, Іллінойс, Індіана, Кентуккі, Меріленд, Мічиган, Міссурі, Нью-Йорк, Огайо, Пенсильванія, Теннессі, Вірджинія, Вісконсин, Західна Вірджинія) й південно-східній частині Канади (Онтаріо)[2].

Примітки

  1. Crataegus margarettae. Flora of North America. efloras.org. Процитовано 09.12.2021. (англ.)
  2. Crataegus margarettae. Catalogue of Life. Процитовано 09.12.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.