Crataegus opaca

Crataegus opacaвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Crataegus opaca
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Триба: Maleae
Підтриба: Malinae
Рід: Глід (Crataegus)
Section: Crataegus sect. Coccineae
Серія: Crataegus ser. Aestivales
Вид:
C. opaca
Біноміальна назва
Crataegus opaca
Hook. & Arn. ex Hook., 1835

Біоморфологічна характеристика

Це дерево 80+ дм заввишки, стовбур 3 дм завтовшки. Нові гілочки рудо-запушені, 1-річні гілочки від середньо до темно-сірих; колючки на гілочках 2-річні від темно-сірих до чорних, 2–4 см. Листки: ніжки листків 4–7 мм, 10–15% від довжини пластини; пластини від ± еліптичних до ланцетно-еліптичних іноді широко-еліптичних, 5–7 см, частки 0 або звивисті, краї цілі чи нечітко чи неглибоко городчато-дистальні, зубці залозисто-крапчасті, верхівка від майже гострої до гострої, нижня поверхня рудо-запушена, особливо вздовж жилок, іноді гола, верх зазвичай тьмяний шершавий особливо молодим. Квітки 12.5–17.5 мм у діаметрі; гіпантій голий; чашолистки 4 мм; пелюстки білі, іноді блідо-рожеві, 7 мм; пиляки червонуваті або рожеві. Яблука червоні, іноді жовті, (8)12–15(20) мм у діаметрі. 2n = 34. Період цвітіння: лютий і березень; період плодоношення: травень і червень[1].

Ареал

Ендемік північного сходу США (Алабама, Арканзас, Луїзіана, Міссісіпі, Техас)[1][2].

Населяє сезонно затоплювані западини, рови, поглиблення, реліктові міждюни, береги річок; висота зростання: 10–100 метрів[1].

Використання

Плоди вживають сирими чи приготованими чи сушать. Плід соковитий і приємно кислий[3].

Хоча конкретних згадок про цей вид не було помічено, плоди та квіти багатьох видів глоду добре відомі в трав'яній народній медицині як тонізувальний засіб для серця, і сучасні дослідження підтвердили це використання. Зазвичай його використовують у вигляді чаю чи настоянки[3].

Деревина важка, надзвичайно тверда, міцна і дрібнозерниста. Там, де зустрічається деревина достатнього діаметру, вона часто дуже цінується для використання в токарній справі і традиційно використовується для таких цілей, як виготовлення ручок для інструментів, киянок та інших дрібних предметів[3].

Примітки

  1. Crataegus opaca. Flora of North America. efloras.org. Процитовано 11.12.2021. (англ.)
  2. Crataegus opaca. Catalogue of Life. Процитовано 11.12.2021. (англ.)
  3. Crataegus opaca. Useful Temperate Plants. Процитовано 11.12.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.